Zafer Turan: Şampiyonluk yolunda en kuvvetli adaylardan biriyiz

Dogus

Aktif Üye
Eyüpspor’un devre ortası ikinci yarı kamp çalışmaları, Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm merkezindeki bir otelde sürüyor. Eyüpspor, bir hafta sürecek kamp çalışmalarının akabinde, 9 Ocak’ta konutunda konuk edeceği Gençlerbirliği maçı için İstanbul’a dönecek.

Eyüpspor Teknik Yöneticisi Zafer Turan ve ekibin deneyimli golcüsü Umut Bulut, DHA’ya verdikleri röportajda ligdeki gayelerini deklare ettilar.

Zafer Turan, birinci vakit içinderda şunları söylemiş oldu;

“Sezon başı hedeflediğimiz puan ya da ligde bulunmak istediğimiz durumun 3-4 puan daha gerisindeyiz. 36 puan hedefliyorduk lakin 4-5 puan gerisinde kaldık. Son oynadığımız 4-5 maçtaki performanstan da kaynaklandı aslında. Daha fazla puan alabileceğimiz bir periyottu. Lakin o maçların sonuçları istediğimiz üzere bitmedi. Belirli sakatlıklar ve kopuklukların olması bunlarda tesirli oldu.”

‘HALEN YARIŞIN İÇERİSİNDEYİZ’

Geldikleri nokta prestijiyle şampiyonluk yarışının ortasında olduklarını kaydeden Turan, “İkinci yarı hazırlıklarına başladık. Bir hafta daha sonra maçımız olduğu için kamp kısa sürecek. Birinci transferimizi Popov ile yaptık, bugün ortamıza katıldı. 4-5 transfer için idaremiz çalışıyor. Şampiyonluk yolunda en kuvvetli adaylardan biriyiz. ‘Biz kesin şampiyon olacağız, biz kesin üst ligdeyiz’ diye bildiri vermek istemiyorum lakin bu yarışın içerisinde olduğumuzun iletisini vermek istiyorum. Bu tahminen birinci ikiden yahut Play Off’tan olacak. Öteki kadrolar üzere bahtımız olduğunu düşünüyoruz” dedi.

‘HEDEFİMİZ MUHTEŞEM LİG’E ÇIKMAK’

Ekibin 38 yaşındaki deneyimli golcüsü Umut Bulut ise, “İlk yarıyı istediğimiz üzere bitirdiğimizi söyleyemem. İkinci yarıya güzel başlangıç yapmak istiyoruz. Antalya kampına geldik. Hoş bir ortamımız var. Lige düzgün bir başlangıç yapıp, şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Gayelerimiz doğrultusunda da çalışıyoruz. İnşallah keyifli sona ulaşacağız. Gol hükümdarı olmayı her futbolcu ister. Ben de epeyce isterim lakin en büyük gayemiz Muhteşem Lig ‘e çıkmak. Üstün Lig’e çıkalım bu ortada gol hükümdarı da olursam benim için âlâ olur. Değerli olan şampiyonluk” diye konuştu.

Namık Kemal KILINÇ/SERİK (Antalya), (DHA)