Yazarların grevinden etkilenen ekip üyelerini desteklemek için tuhaf bir açık artırma

canvade

Yeni Üye
Baby2Baby Gala gibi tipik bir Hollywood yardım müzayedesi, aranan dermatologlarla yapılan güzellik seanslarından, imzalı kitaplardan ve set hatıralarından ve ara sıra beş dakikalık fotoğraf çekimlerinden oluşabilir. Ayrıca halka kapalı olabilir ve yalnızca bol miktarda para sağlamaya gücü yeten bağlı kişilerin erişimine açık olabilir.

Yazarlar Birliği grevinden etkilenen ekip üyelerine yardım etmek için bu yıl bir araya gelen bir grup yazar ve yönetmenden oluşan Union Dayanışma Kolektifi tarafından düzenlenen yardım müzayedesi farklı bir şey deniyor: Düzinelerce ilginç deneyim sunuyor ve bunların çoğu gizli hikayeleri içeriyor. ünlülerin yeteneklerinin mevcut kariyer yolunuzla hiçbir ilgisi yoktur. (Örneğin: “Oppenheimer” oyuncusu David Krumholtz, en yüksek teklifi verene üç şarkılık Zoom serenatını bağışlama sözü verdi.)

Şu anda dördüncü ayına giren grev, yazarları ve çalışanları maaş veya sağlık sigortasından mahrum bıraktı. TUSC yardım müzayedesinden elde edilen tüm net gelirler, Sinema ve Televizyon Fonu Sağlık Fonu’na gidecek. Nitelikli mürettebat üyeleri (varlıkları 10.000 ABD dolarından az olan) 350 ABD doları tutarında bir sübvansiyona kaydolabilirler; bu, gelirlerine bağlı olarak, aylık sigorta masraflarının tamamını olmasa da çoğunu karşılamaya yardımcı olabilir.

“Şu anda WGA ve SAG grevde. Günün sonunda, bize farklı miktarlarda para ödeyen daha iyi bir sözleşme elde edeceğiz” diyen popüler podcast’i için bir buluşma ve selamlaşmaya ev sahipliği yapan aktör ve komedyen Paul Scheer, “Bu Seni Nasıl Kazandırdı?” Bitti mi?” “Ama farklı bir döngüde oldukları için bizimle pazarlık yapmayan mürettebat üyeleri sadece işlerini kaybediyorlar ve bunun hiçbir faydası yok.”

Listelemelerin çoğunda binlerce dolarlık teklifler var. Bayan Dunham’ın Los Angeles, New York veya Londra’da boyanması gereken duvar resminin fiyatı şu anda 5.100 dolar. “Umarım duvar resmimi kazanan kişi bana bol bol kahve verir ve bana hayatı hakkında ayrıntılı bilgi verir, ben de bunu renklere ve şekillere dönüştürebilirim ve bu tamamen yeni, bağlayıcı bir deneyim olur.” benim için yapabilir,” dedi Bayan Dunham bir e-postada.

Orijinal bir sulu boya köpek tablosunu bağışlayan Emmy ve Altın Küre ödüllü aktör John Lithgow, diğer sessiz müzayedeler için çok sayıda evcil hayvan portresi yaptığını söyledi. “Çok fazla alkış duyana kadar sanatçı olmak istiyordum, sonra oyuncu oldum” diye şaka yaptı.

Set ekipleri, “bizden daha fazla çalışıyorlar: Biz gelmeden iki saat önce geliyorlar ve işimiz bittikten bir veya iki saat sonra çıkıyorlar ve günde 20 kez gidecekleri bir karavanları yok” dedi. gün.” çekilebilir.”

13 Eylül’de başlayan ve 10 gün süren açık artırma, TUSC üyelerinin projelerindeki mürettebatın mali sıkıntıdan kurtulmasına yardımcı olmak için denediği birçok yoldan biri. Temmuz ayında grup, Los Angeles’ta Fishbone grubunun performansıyla bir bağış toplama etkinliği düzenledi ve bu, Give Butter web sitesindeki başka bir küçük ünlü müzayedesiyle birlikte 315.000 dolar topladı. .

Filmleri arasında “Dead to Me”, “Bridgerton” ve “The Black List” gibi filmlerin de yer aldığı yazar ve yapımcı Liz Benjamin, TUSC’nin hiyerarşisi ve sorumluluğu olmayan “berbat, son derece demokratik bir örgüt” olduğunu söyledi.

Bayan Benjamin, aktris ve film yapımcısı Amy Seimetz, yazar Aviva Yael ve film yapımcısı Moira Fett, TUSC müzayedesinin planlanmasına, organize edilmesine ve tanıtılmasına yardımcı oldu, ünlülerin katılımını sağladı ve piyasaya çıkacak her bir ürünü listelemek için bir müzayede yönetim hizmeti olan Matchfire ile çalıştı ve koşma.

Sunulan diğer teklifler ve deneyimler arasında Bay Lithgow’a köpeğinizin sulu boya resmini yapması için görevlendirme, Bayan Dunham ve Spike Jonze’dan görsel hikaye anlatımının temelleri üzerine yarım saatlik bir ders ve “Bay Lithgow” ile kişiselleştirilmiş bir akşam yemeği yer alıyor. Show’un yaratıcıları David Cross ve Bob Odenkirk, şu anda 9.000 dolardan fazla fiyatla satılıyor. Bayan Benjamin, “Her bir parçanın ne kadar benzersiz ve özel olduğuna inanamıyorum” dedi.

Bayan Benjamin, TUSC’nin önümüzdeki günlerde aktris Nicole Kidman ve yönetmen Lulu Wang ile “çevrimiçi deneyim”in yanı sıra Hollywood çifti Kumail Nanjiani ve Emily ile Mortal Kombat I’i 30 dakikalık çevrimiçi oynama şansı da dahil olmak üzere daha fazla teklif eklemeyi planladığını söyledi. V. Gordon.

Müzayedeyi olağandışı bir şekilde halka açık hale getirmek TUSC’nin pazarlama stratejisinin bir parçası. Yönetmen Susanna Fogel, “Brit Marling tişörtünün hayran kitlesi Hollywood’da çalışan insanların çok ötesine uzanıyor” dedi. “Onlar muhtemelen bir yerlerde yaşayan dizinin büyük hayranlarıdır ve artık iş gücümüzün ne için grev yaptığına dair bilgilere erişebilirler.”

Ünlülerle ilgili her şeyde olduğu gibi, listelerde çok sayıda ince yazı yer alıyor: Bayan Dunham’ın listesinde “Kazanan en fazla iki arkadaşını daha davet edebilir ve oturum kaydedilebilir, ancak lütfen kişisel hayatıyla ilgili soru sormayın” yazıyor ve Bay Jonze’nin Masterclass’ı.

Tüm listelerde “Yeteneklere ve onların çalışanlarına her zaman saygı gösterilmesi beklenir” uyarısı yapılıyor. “Kazanan kişinin uygunsuz davranışı veya kişisel kazancına yönelik talep, para iadesi yapılmaksızın deneyimin derhal sonlandırılmasıyla sonuçlanabilir. Yetenek, Deneyimi herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle para iadesi yapmaksızın sonlandırma hakkına sahiptir. Kazanan hakkında bir özgeçmiş araştırması yapılması gerekebilir.” 2.000 $’dan fazla harcama yapmak isteyen teklif sahiplerinin ayrıca Matchfire tarafından yürütülen bir ön yeterlilik sürecinden geçmesi gerekecek.

Elbette müzayede pek çok tepkiye (ve memlere) yol açtı; İnsanların açık artırmaya çıkarılmasını istediği seçilmiş birkaç Photoshop girişi.

Müzayedeye katılan TUSC üyelerinin bile kendi hayallerindeki teklifleri var. “Şunu önerdiğimi biliyorum: Nicole Kidman AMC tiyatrosunda biriyle birlikte yürür mü?” dedi Bay Scheer, Bayan Kidman’ın çok popüler olan (ve çoğunlukla taklit edilen) AMC film monologuna atıfta bulunarak. “Belki de onlara bunu yaptırırız. Ama eğer bu tiyatroda yürüyüp onunla birkaç fotoğraf çekebilseydiniz, bu hayatınızda bir kez yaşanacak bir deneyim olurdu.”

Açık artırma yaklaşık 48 saattir sürüyor ve şimdiden 93.000 dolardan fazla para toplandı. Bayan Benjamin, “Hedefimiz 150.000 dolardı” dedi. “Bunun çok ötesine geçeceğimizi düşünüyorum.”