Ufuk Kahraman: Futbolcularımı gayretlerinden dolayı kutluyorum

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 6. hafta maçında Altınordu, konuk olduğu Göztepe ’ye 1-0 yenildi.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Altınordu Teknik Yöneticisi Ufuk Kahraman, “İkinci yarıya neredeyse 10 kişi başladık. Erken bir kırmızı kart gördük, tabi bu yanlışsız karar mı, izleyemedim. Hakemlerle ilgili epeyce fazla konuşmayacağım. Yüksek bir tempoda oynanan maçta seyirci baskısı vardı. Göztepe’nin 15 dakikada bir baskı yapacağını biliyorduk izleyicisiyle birlikte lakin oyuncularım bu tempoyu hayli güzel kaldırdı, hayli sakin kaldılar. İkinci devreye daha önde başlayarak oynamak istiyorduk lakin 10 kişi kalmamız, farklı kurgulara dönmemize sebep oldu. On kişi kaldıktan daha sonra diziliş manasında 5-3-1’e dönüp bilhassa merkez bölgeyi kapatmaya çalıştık. Bunda da başarılı olurken hiç hesapta olmayan bir penaltı oldu. Doğal onu da görmek lazım fakat penaltı olduğunu söylüyorlar. Golden 4-3-2’ye dönerek ön alan baskısı yapmaya çalıştık ki, iki tane duran toptan durumlarımız oldu. Maçı birlikteliğe de getirebilirdik lakin futbolcularımı çabalarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.