True Detective'den Kali Reis, HBO'ya ulaşmak için savaştı. Sıradaki ne?

canvade

Yeni Üye
Bayan Reis'in çocukluğunun geçtiği mahallede – kendisi bunu “ne iyi ne de kötü” olarak tanımladı – o “kalın Harry Potter gözlükleri ve at kuyruğu olan sembolik yerli çocuktu.” Diğer çocuklar ona zorbalık yapıyor ve bazen ona Pocahontas diyorlardı.

Büyüdükçe gelecekte oyuncu olarak kariyer yapabileceğine dair işaretler ortaya çıktı. Çocukken annesinin kıyafetlerini giydi ve kahramanları memleketi East Providence, Rhode Island'ın sokaklarında tanıştığı insanlardan ilham alan tek kişilik oyunlar oynadı. Özellikle bir karakter, Mary, “tüm gün Newport 100'ler içen ve Dunkin' Donuts içen yaşlı bayanlara” dayanıyordu.

“Nasılsın tatlım? Hiç sigaran var mı?” dedi kaba bir Rhode Island aksanıyla.

Reis Hanım, “Komedi yapmak isterim” dedi. “'Saturday Night Live'da yer almak her zaman bir rüyaydı.

Komedi tutkusunun köklerinin birkaç nesil öncesine dayandığına inanıyor. Bayan Reis, “Benim yerli topluluğumda birbirimiz hakkında hikayeler anlatmayı ve şakalar yapmayı seviyoruz” dedi. Daha renkli bir dil kullanarak, “Kahkaha zor zamanlarda çoğumuza yardımcı oldu” diye ekledi.

Ring başında birkaç soruyu yanıtlayan Reis Hanım, kıyafetlerini giymeye başladı. Yarı bağcıklı bir eldiveni önüme koyarak, “Sana boks eldivenlerinin nasıl bağlanacağını öğreteceğim” dedi. Talimatlara göre telleri sertçe çektim. Birkaç kez “Daha sıkı” dedi. “Ayakkabılarını böyle mi bağlarsın? Velcro'ya ihtiyacın var kardeşim!

Reis Hanım defalarca sahneye çıkmış olsa da oyunculuk kariyeri henüz başlangıç aşamasındadır. “Catch the Fair One”da yarı yerli, yarı Cape Verde'li bir boksör de dahil olmak üzere pek çok yerli karakteri canlandırdı ancak gelecekte başka roller de oynamayı planladığını söylüyor. “Ben oyuncuyum” dedi Reis Hanım bir süre duraksadı ve sonra gülümsedi. “Bunu söylemek çok tuhaf.”