Tarte Adası: Bora Bora'nın etkileyici kampanyası internette tepkiyle karşılandı

canvade

Yeni Üye
New York City'den 38 yaşındaki güzellik pazarlama uzmanı ve on yıl boyunca etkileyici pazarlama alanında çalışan Sonia Elyss, sorunun farkına vardı. “Bu, etkileyicilerin yorgunluğuna şahsen tanık olduğum ilk sefer değil” dedi. “Instagram influencer kültürünün zirvesindeyken, TikTok daha var olmadan önce de aynı senaryoyu yaşadık.”

Bayan Elyss'in de belirttiği gibi şu andaki fark, şirkete göre Amerika Birleşik Devletleri'nde 150 milyondan fazla kullanıcısı olan TikTok'un sağladığı etki ölçeğinde yatıyor. Instagram'da insanlar genellikle etkileyicileri arar veya takip eder. TikTok'ta etkileyicilerden gelen içeriğin akışınızda görünme olasılığı daha yüksektir.

Lynchburg, Virginia'daki Liberty Üniversitesi'nden 25 yaşındaki hukuk öğrencisi Rachel Ferraro, Tarte kampanyasını “ses sağırlığı” olarak tanımladı ve kampanyanın “benim gibi hala okulda olan normal insanları susturduğunu” ekledi. Borç.” Bora Bora'ya seyahat eden etkileyicilerden bazılarını takip ettiğini ve yolculukta neler olduğunu görmekten heyecan duyduğunu, ancak bol miktarda ganimetlerin göze çarpan bir şekilde sergilenmesi nedeniyle cesaretinin kırıldığını fark ettiğini ekledi.

Tarte misafirlerinin hediyelerini satın almaz. Bunun yerine, görünürlüğünü artırmak isteyen diğer şirketler bunları bağışlıyor. Tarte'nin genel müdürü Bayan Kelly, bungalovlardaki hediyelerin çoğunun kadınlar tarafından kurulan markalardan geldiğini ve bunların bazılarının Tarte'nin küçük işletme kuluçka programının bir parçası olduğunu belirtti. Four Seasons'ın şirkete “son derece indirimli bir fiyat” sunduğunu ekledi ancak şirketin geziye yaptığı genel yatırım hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Tarte tepkilere yabancı değil. Markanın geçen yılki Dubai gezisini eleştirenler, davetliler arasında çeşitlilik eksikliğine dikkat çekti; Daha sonra Miami'ye yapılan bir gezi, şirketin siyah misafirlere diğer etkileyicilerden farklı davranmakla suçlanması üzerine ateş altında kaldı. Bayan Kelly, şirketin bu gezilerden bu yana, şirket çapında çeşitlilik eğitimi ve Siyah kadınların kritik rollerde işe alınması ve terfi ettirilmesi de dahil olmak üzere birçok değişiklik yaptığını söyledi. En son seyahatteki tüm misafirlerin aynı odalarda kaldığını ve aynı avantajlardan yararlandığını ekledi.

Tarte gezisinin bir hayranı olan Bayan Blackmon, Bora Bora gezisinde daha çeşitli bir grup görmekten mutlu olduğunu ve markanın sosyal medya kampanyasına yönelik eleştirilerden etkilenmediğini söyledi. “Şahsen ben bunun mantıksız olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Sanırım insanlar orada olmadıkları için üzgünler..” Tarte'nin kendisini davet etmesi halinde yarın uçağa binip binmeyeceği sorulduğunda Bayan Blackmon, “Ben de uçakta olurdum” dedi. Bugün.”