Sait Karafırtınalar: Sistemin getirdiği oyunla maç kazanmak istiyoruz

Dogus

Aktif Üye
Adanaspor, Spor Toto 1. Lig’in 20. haftasında Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda karşılaştığı Bursaspor ’u 3-1 mağlup etti. Maç sonu basın toplantısında maçı pahalandıran Adanaspor Teknik Yöneticisi Sait Karafırtınalar, kadrosunu tebrik etti ve şu sözleri kullandı:

‘Sistem doğrultusunda maçları oynamaya çalışıyoruz’

”2. yarının birinci maçına galibiyetle başlamak bizim ismimize fazlaca sevindirici hele bu biçimde eksikler varken. Maçtan evvel de değindik, hem kovidli hem sakat arkadaşlarımız vardı. Maçtan evvel nasıl yakınmadıysak, maçtan daha sonra da bunlar yoktu da maç kazandık üzere şeyler söylemeyeceğiz. Yalnızca bizim bir sistemimiz var, sistem doğrultusunda maçları oynamaya çalışıyoruz. Kazanılır, kaybedilir lakin o sistemin getirdiği, getireceği oyunla maç kazanmak istiyoruz bugün de oyuncularım bunu başardı.”

‘Hiç kolay değildi’

”Son dakikada konutuna gönderdiğimiz arkadaşlarımız vardı onları da getirdik. Hiç de kolay değildi, hele ki Bursa üzere yeni bir yapılanmaya gitmiş bir ekiple oynamak epeyce zordu. Bursaspor kupa maçı da oynadı yorgunluk var ona da bağlıyorum. Yılbaşında bütün kadrolar tatil yaparken, biz yılbaşını çalışarak geçirdik. Hafta sonunda yaptığın maçları, hafta ortasında yaptığın idmanlar ile kazanıyorsun.”

‘Maç maç giderek her maçı kazanmak istiyoruz’

”Oyuncularım bunu hafta ortasındaki gösterdiği özveriyle, herkes yılbaşında meskeninde geçirirken onlar tesiste idman yaparak geçirdiler. tekrar hepsini tebrik ediyorum. Hasta arkadaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Buraya kadar gelip bizi destekleyen taraftarlarımıza epey teşekkür ediyorum, inşallah bu seri devam eder. Seri peşinde değiliz, maç maç giderek her maçı kazanmak istiyoruz. Önümüzde Gençlerbirliği maçı var, uzun da bir süre var maç pazartesi günü, artık maça kadar keyfini çıkaracağız”