Sait Karafırtınalar: Kısa vadede hedeflediğimiz puanı tutturduk

Dogus

Aktif Üye
Boluspor, Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında konuk ettiği Göztepe ‘yi Michel Landel’in penaltıdan attığı golle 1-0 mağlup etti. Üst üste 2. galibiyetini alarak puanını 10’a yükselten ve maç ziyadesiyle 2. sıraya yerleşen Boluspor’da teknik yönetici Sait Karafırtınalar, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçın başından sonuna kadar oyun üstünlüğünü sağladıklarını lisana getiren Karafırtınalar, şu tabirleri kullandı:

”Maçtan öncede söylemiştim, bu lig çabayı seviyor. Biz de bu çabayı yapan gruplardan birisiyiz. Bugün uğraşın yanına oyunu da kattığımızı düşünüyorum. Maçın başından sonuna kadar oyun üstünlüğünü sağladık. Rakibe topu verdik lakin o da bizim istediğimiz bir şeydi. Maça başlarken daima hızlı oyuncuları tercih ettik. Sonucunda durumları değerlendirdik. Penaltıdan gelmesi epeyce daha sevindirici. Son maçta burada 2 penaltı kaçırmıştık. Landel’i de ayrıyeten kutluyorum. Oynanan oyun bizim ismimize hayli sevindirici. Kısa vadede hedeflediğimiz puanı tutturduk. İnşallah o denli devam eder. 3 haftalık bir aramız var. Öteki gruplara göre daha avantajlıyız. Bu ortada sakat oyuncularımız da gelecek. Çok daha kuvvetli bir Boluspor izleteceğiz.”