Ritz Paris barının uzun süredir barmenliğini yapan Hemingway, temiz ve kirli bir çıkış yapıyor

canvade

Yeni Üye
Bay Field, “Pierce Brosnan kendi başına geldi ve ‘Ne içmemi istersin?’ dedi” diye hatırlıyor. “Belki bir sek martini efendim” derdim ve ona en mükemmel sek martini yapardım. Kendi küçük kafamda James Bond’a hizmet etmiştim.

Gençken Paris’e yaptığı bir okul gezisi sırasında, Bay Field barmen olmaya karar verdi. Şehrin saygın kafe garsonlarından büyülenmişti; Onun için romantizmi ve özgürlüğü temsil ediyorlardı.

İngiltere, Rugby’ye döndüğünde, yatak odasında tabureler, bardaklar, şişeler ve tüm süslemelerle bir bar kurdu. 18 yaşında Ritz’e bir iş yazdı. “‘Otel okulundan mezun olduktan sonra lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin’ yazan güzel bir mektup gönderdiler” dedi. Parasını Paris’in Sol Yakasındaki Ferrandi otel işletmeciliği okuluna gitmek için biriktirdi.

Mezun olduktan sonra Ritz’e yeniden başvurdu, ancak kendisine henüz standartları karşılamadığı söylendi. Daha sonra, Oscar Wilde’ın 1900’de öldüğü 18. yüzyıldan kalma Latin Mahallesi restoranı L’Hôtel de dahil olmak üzere şehrin dört bir yanındaki şık restoran ve barlarda çalışmaya devam etti. Orada, “zindana benzeyen barda” dedi Bay Field. Bayan Moss ile ilk kez o sırada erkek arkadaşı olan Johnny Depp ile tanıştığını söyledi. Bay Field yaptığı işten memnun olmasına rağmen, Ritz onu hâlâ büyülemişti.

Anlaşılır bir şekilde: İsviçreli otel işletmecisi César Ritz, Ritz on Place Vendôme’u 1898’de açtığından beri, misafirperverliğin zirvesi olarak kabul edildi. Başyapıtı In Search of Lost Time üzerinde çalışırken burayı ikinci evi yapan Marcel Proust, “Kimse sizi Ritz’de aceleye getirmez” diye yazmıştı. 1921’de otel, Chanel’in karşısındaki Cambon kanadına Ritz Bar’ı ekledi. Sadece erkekler: Ernest Hemingway ve F. Scott Fitzgerald, Ritz Bar’da Roaring Twenties’i içti.

1926’da Ritz Bar’ın karşısında kadınların kocaları içki içerken bekleyebilecekleri küçük bir bar açıldı. Bay Field, “hanımlar buharda pişirildiği için” buhar odası olarak biliniyordu. 1930’larda Ritz Bar kadınları ağırlamaya başladı ve Buhar Odası bir barla donatıldı ve adı Le Petit Bar olarak değiştirildi.