Recep Yazıcı: Önemli olan düştüğün yerden kalkmasını bile bilmek

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 36. haftasında Denizlispor ‘a deplasmanda 2-1 mağlup olan Menemenspor’da Teknik Yönetici Recep Yazıcı maçın akabinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Denizlispor’u tahlil ettiklerini ve alana en az 1 puanla çıktıklarını belirten Yazıcı, ligde kalma umutlarının azaldığını belirtti.

Yazıcı, “İkili gayreti yüksek bir maç oldu ve ötürüsıyla iki ekibin oyucularını da kutluyorum. Atmosferi ve temposu yüksek bir maç oldu. Bize gelirsek, biz buraya en az 1 puan almak ve küme düşmeme hesapları yaparak geldik. Yaptığımız tahlillerde Denizlispor’un zaaflarını tespit ettik. Orta alandan uzun toplarla ileri üçlüyü birleştirip hamle yollarında tesirli olduğunu gördük. Vakit zaman bunları durdurduk. Yediğimiz gole karşılık verdik ve 70’e kadar oyunu tutabildik. Rakibin bulmuş olduğu hoş bir gol bizim bütün atılımlarımızı değiştirmemize sebep oldu. Gol bulmak için 3’lü defansa döndük, hamle çizgimizi çoğalttık. Ne yazık ki futbolda gölü atamadığınız vakit mağlup oluyorsunuz, bu bir gerçek. Denizlispor kendini rahatlatmış oldu. Bu maç keşke küme düşüp düşmeme maçı değil de olağan lig maçı olsaydı. Biz kümede kalma umutlarımızı epeyce hayli kaybettik. Önemli olan düştüğün yerden kalkmasını bile bilmek. Futbol ismine kaliteli bir maç oldu ve vakit vakitte sertlik oldu. Bunlar futbolun tabiatında olan şeyler ve ondan sonrasında centilmenlikle sonlandı. Her iki grubu oynayacağı ligde muvaffakiyetler diliyorum. Çok deneyimli hakemler vardı. Hakemlerle alakalı hiç bir şey olmadı. Hakemleri de tebrik ediyorum” diye konuştu.