PDA Limitleri: Halkın sevgisindeki çizgiyi nerede çiziyorsunuz?

canvade

Yeni Üye
Manhattan’da bir çarşamba öğleden sonra, bir erkek ve bir kadın Washington Square Park’ta bir bankta yan yana oturdular. Adam öne eğilip kadının uyluğuna nazikçe masaj yapmaya başladığında, kadın kucağındaki karışık meyve dolu küçük kaseyi çatalla dürttü ve onu beslemeye başladı.

Çifte göre, bu tür bir sevgi gösterisi onlara yakışıyor. Fizikseldir ama cinsel değildir. Birbirlerine bu şekilde bakmayı seçtiklerini açıkladılar.

NYU’da oyunculuk öğrencisi olan 22 yaşındaki Mariama Condé, “Gerçekten utangaçım, bu yüzden el ele tutuşmayı seviyorum, ara sıra öpüşmeyi veya küçük kucaklaşmayı seviyorum” dedi. “Ama burada veya parkın ortasında birbirimizi tam olarak anlayabileceğimizi sanmıyorum.”

Bir yıllık erkek arkadaşı olan 22 yaşındaki Charlie Andreoulakis, “Bir bakıma aynı fikirdeyiz. Bu yüzden birlikteyiz.”

Çift, kendilerine sorulana kadar halka açık sevgi gösterileri (PDA) hakkındaki fikirleri hakkında fazla düşünmediklerini söyledi. Ancak bunun hakkında konuştuğumuzda, konuyla ilgili duyguların ne kadar bağlamsal olabileceği kısa sürede netleşti.

Hepimiz birlikte olduğumuz kişiyle toplum içinde hangi çizgileri zorlamak istediğimizi bildiğimizi düşünürüz, ancak bunlar kurşun kalemle mi yoksa mürekkeple mi çizilir? Ya bir iş etkinliğindeyseniz veya ailenizle birlikteyseniz? Ya ilişki yeni başlıyorsa ve sınırları aşmak istemiyorsan? Ya partneriniz bir barda kapsamlı bir Fransız öpücüğünden hoşlanırsa ve sizin elinizden gelen tek şey sağduyulu bir parmak hareketiyse? Ve bu ilişkiyi nasıl etkiler?

Kâr amacı gütmeyen bir çocuk sanatları organizasyonunda proje koordinatörü olan Alexandria King’in şu anda bir ilişkisi yok. Ama her zaman PDA’yı sevdiğini söyledi.

“El ele tutuşmalıyız, yoksa beni diğer insanların önünde öpmekte rahat olmalısın çünkü ilişkimizin sadece kapalı kapılar ardında olmadığını hissediyorum” dedi. Bayan King, bir şirkette veya iş ortamında şefkatli olma ihtimali düşük olsa da, aile ve arkadaşlar arasında veya toplum içinde olduğunda iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

“El ele tutuşmak, küçük öpücükler, hafif sarılmalar ve bunun gibi şeyler” dedi.

PDA konusu ünlülerin ilişkileriyle çatıştığında, parasosyal eğilimleri olan hayranlar, o öpücüğün veya o sarılmanın anlamı hakkında hemen teoriler geliştirir.

Anma Günü hafta sonu boyunca, sosyal medyada birçok kişi, Beyoncé konserinde aktör Damson Idris ve kız arkadaşı model Lori Harvey’i gösteren bir videoya tepki gösterdi. bir klipteBay İdris sallanırken onu öpmek için eğilirken, Bayan Harvey yanağından öpücüğünü almak için başını hafifçe eğer ve ardından dönüp gülümser.

Klip yalnızca sekiz saniye sürmesine rağmen, internetteki pek çok kişi beden dili uzmanı oldu. Bir Twitter kullanıcısı, bu hareketin onu “hissetmediği” anlamına geldiğini varsaydı. Bir diğeri, belki de PDA’ları sevmediğini savundu. Bir kişi delicesine aşık olduğunu söyledi. Birçoğu, bir ayrılığın yakın olduğunu ima etti.

Ortalama bir insanın, her saniye kayıt yapan kameralardan korkmadan bir PDA ile rahat etmesi muhtemelen daha kolaydır, ancak giderek daha fazla insan içerik için yabancıları halka açık yerlerde filme alıyor. Ancak ilişki dinamiğine bağlı olarak, bir partnerin bu konuda sahip olabileceği algı veya rahatsızlıkla ilgili başka endişeler de vardır.

Batı Afrika kökenli olan ve Müslüman olarak yetiştirilen Condé, erkek arkadaşıyla epidural yaptırma ihtimalinin düşük olduğu tek yerin ailesiyle birlikte olduğu zamanlar olduğunu söyledi – “saygı nedeniyle” dedi ve Saygı dışı kültür normları. Ve ırklararası bir ilişki içinde oldukları için, yoldan geçenlerden sadece birlikte oldukları için yorumlar aldılar.

Bayan Condé, “Sadece iltifat ediyormuş gibi yanıt veriyorlar, ancak bu bir bakıma dışlanmış gibi hissettiriyor” dedi. “Ama hiçbir zaman el ele tutuşmama isteği uyandırmadı, sadece beni erteledi.”

Bir evde sağlık kliniği müdürü olan 29 yaşındaki David Mendoza, erkek arkadaşıyla üç hafta önce ayrılmalarının nedenlerinden birinin epidural konusundaki anlaşmazlıklar olduğunu söyledi: “O epidura pek meraklı değil ve benim epidurallara ihtiyacım var.”

Bay Mendoza, “Bizim sevgi dilimiz farklı,” diye ekledi. “Çok hassasım, ona sarılmak, ellerini tutmak istiyorum. Yavaş yavaş kendini açmaya başladı ama zorladı ve ben de çok fazla şey istedim.”

Manhattan’ın Hell’s Kitchen semtinde yaşayan Bay Mendoza, ayrılmadan önce sinemada el ele tutuşmayı ve hatta şakacı bir şekilde erkek arkadaşının poposunu tutmayı çok istediğini, ancak hiçbir zaman gerçekten anlaşamadıklarını söyledi.

Kendisinden daha genç olan eski sevgilisinin eşcinsel bir çift olarak epidural konusunda çok endişeli olduğunu ve kimin izlediğini ve toplum içinde okşamalarının güvenli olup olmadığını görmek için etrafına bakacağını söyledi.

“Eskiden böyleydim ama kendimi biraz daha açtım” diyen Mendoza, eski sevgilisinin onu sevdiğine dair güvence vereceğini, sadece farklı bir şekilde ifade ettiğini sözlerine ekledi.

Epidural veya olmaması, her zaman bir ilişkinin sağlığının göstergesi değildir. Ve bazen bir PDA reddinin, eylem hakkında ne hissettiğinizle daha az, kişi hakkında ne hissettiğinizle daha çok ilgisi vardır. Yer, bağlam, kimlik ve ilişki durumu gibi bakış açımızı etkileyebilecek pek çok faktör olduğu için kesin olarak saptamak zordur.

düşüncelerini gönder Thirdwheel@Haber için hikayeler ve ipuçları.