Mustafa Kolcu: “İlk yarıdaki tesirli oyunumuzu ikinci yarı alana yansıtamadık”

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 20. haftasında Altınordu’ya konuk olan Gençlerbirliği, rakibine 2-1 mağlup oldu.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Gençlerbirliği Teknik Yöneticisi Mustafa Kolcu, “İlk yarı oyuna güzel başladık. Uygun konumlar yakaladık, maçı koparabilirdik. Yakaladığımız konumları değerlendiremedik. İkinci yarıda birinci yarı olduğumuz üzere tesirli olamadık. 2-1 geri düştükten daha sonra tüm risklerimizi alarak değişiklik yaptık. Bizim ekibin kalitesindeki bir kadronun bu üslup golleri yememesi gerekiyordu. 90 artıda Mete Kaan’ın durumunu bilhassa fazlaca merak ediyorum, yayıncı kuruluş bu durumun niye yenidenını göstermedi, başımda bir sürü soru işareti düşünüyorum. Benim üzere maçı seyreden sporseverler de muhtemelen o konumu merak etmişlerdir. Birinci yarıda attığımız 2. gol ofsayt niçiniyle iptal edildi. Bunun sonucu 3,5-4 dakika sürdü. Bakıldı ve ofsayt olduğuna karar verildi. 90 artıda bizim konumumuz niye 3-4 saniyede karar verildi, hakem bir an evvel maçı bitirmek ismine bu biçimde bir aksiyonda bulundu hakikaten merak ediyorum. VAR niye var, bu şekil konumlarda incelenmesi gerekiyor, yineına bakılması gerekiyor. Önümüzdeki maçlara bakacağız. Mağlup olduğumuz için fazlaca üzgünüz” sözlerini kullandı.