Mustafa Kaplan: Hak etmediğimiz yenilgi aldık

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında Adanaspor, Eyüpspor ile karşılaştığı maçta alandan 1-0 mağlup ayrıldı. Maçın akabinde basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Adanaspor Teknik Yöneticisi Mustafa Kaplan, “Hak etmediğimiz bir yenilgi aldık. Maçın genelinde baktığımız vakit topun birden fazla bizde bulunmasına karşın kazanmak için oynadığımız bir maçtı. Üçüncü bölgede istediklerimizi yapamasak da oyuncularımızı uğraşlarından ötürü yürekten kutluyorum. Penaltıya gelecek olursak, uzaktan yakından penaltı değildi. Futbolda birtakım gerçekler vardır; kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin. Biraz kızgınlıklarım var. Hakemleri kutluyorum. Akşam durumu izleyeceğiz, inşallah ben yanılmış olurum” diye konuştu.

Hafta içi müsabakayla ilgili yapılan taktik çalışmasına bakılırsa, bugün Eyüpspor’da farklı oyuncular oynadığına dikkat çeken Kaplan, “Bizim beklerimize söylemiş olduğimiz şeyler vardı. Eyüpspor’un süratli oyuncularına karşı dikkatli olmak için. İkinci bölgede karşılayıp süratli atağa gitmek istiyorduk. Oyuncularımı kutluyorum, âlâ savaştık. Son dakikaya kadar baskıyı da kurduk. Yalnızca üçüncü bölgede üretkenliği bulamadık” tabirlerini kullandı. (İHA)