MKE Ankaragücü Lideri Koca: Bu şampiyonluk, Üstün Lig’deki amaca ulaşmak için atılan bir adım

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1’inci Lig’in 35’inci haftasında MKE Ankaragücü konutunda Yılport Samsunspor ile 0-0 birliktee kalarak bitime 3 hafta kala Üstün Lig ‘e yükselmeyi garantiledi. Müsabakanın akabinde konuşan MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca, ligin epey gerilimli geçtiğini söyleyerek ‘’Kimin kimi yeneceği hiç belirli olmuyor. Fakat baştan beri hazırlıklarımızı bugüne nazaran yaptık. Tahminen oyun olarak fazlaca istediğimiz oyunlar olmamış olabilir. Ancak biz baştan beri maksada kilitlendik. tekrar Harika Lig’e çıkmak için gerekenleri yaptık. Bugün bu gayeye ulaştığımız için hayli memnunum. Bugün Muhteşem Lig’e çıktık, bir şampiyonluk kutlaması olacak. O şampiyonluk kutlaması da inşallah önümüzdeki günlerde 19 Mayıs Stadının yerinde yapacağız. Bilhassa o gün 19 Mayıs’ın inşaatının başlaması için topluluğa bir bildiri vereceğiz. Hükümetimiz bu manada epey hassas. O gün 19 Mayıs’ı hazırlayarak şampiyonluğun bütün coşkusunu orada yaşayacağız. Bugün gerilimli bir maçtı. Hala stresliyiz. Zira hakikaten bugün bir birliktelik yetiyordu bize, onu başardık. Ben şuna inanıyorum. Bir grup şayet Muhteşem Lig’de oynuyorsa bütün bir maksadının olması lazım. Ankaragücü 112 yıllık bir kulüp. Harika Lig’de en epeyce oynayan dördüncü kadro. Bu şampiyonluk, Üstün Lig’deki amaca ulaşmak için atılan bir adım’’ diye konuştu.

TEKNİK YÖNETİCİ KOLCU: BAYRAMDAN EVVEL BAYRAM YAŞADIK

MKE Ankaragücü Teknik Yöneticisi Mustafa Kolcu ise, Ankaragücü’nün layık olduğu yere geldiğini belirterek ‘’Buna bizim vesile olmamız, ömrümüzün gurur verici vakit içinderından biri. ötürüsıyla lig başından sonuna kadar ligi domine eden, sonuna kadar hak eden bir Ankaragücü vardı. Bugün de bayramdan evvel bayram yaşadık. Umarım bundan daha sonra Ankaragücü hak ettiği ligde kalır’’ dedi.

ALKAN: ANKARAGÜCÜ’NÜN YERİ ÜSTÜN LİG

Maç sonu değerlendirmelerde bulunan kaleci Akın Alkan ise ‘’Sezon başından beri biz şampiyon olacağımızı söylemiştik, buraya şampiyonluk için geldik. Bu ekip şampiyon olmak için kuruldu. Katiyen play-off düşünülmedi. Bunu da başardık. Bu şampiyonlukta her insanın hayli emeği var. Sonuçta Ankaragücü’nün yeri Muhteşem Lig, hatta Harika Lig’de bile üst sıralar. İnanılmaz bir taraftarı, inanılmaz bir atmosferi var. her insanın buraya gelip görmesi lazım. Biz de bunu başararak birinci adımı attık. Çok memnunuz, bundan daha sonra biz oluruz olmayız. Ankaragücü’nün yeri Muhteşem Lig olmalı’’ dedi.

ANKARA, (DHA)