Mel Brooks henüz dünya tarihini alt üst etmeyi bitirmedi.

canvade

Yeni Üye
Balo başlar başlamaz, Bay Brooks’u putlaştıran tüm komedyenler orada olmak istedi – Johnny Knoxville’den (zayıflamış organı kesilen Rasputin’i oynayan) Sarah Silverman’a (“Jews in Space” filminde rol alan -) Sketch, Bölüm I’de Jack Black’e (sinsi bir Stalin) “Yahudiler, uzayda, yakınlaştırıyoruz, İbrani ırkını koruyoruz” şarkısıyla seslendirdi.

Bay Knoxville, Bay Brooks’un her şeyi olabildiğince ileri götüren “efsanelerin efsanesi” olduğunu söyledi (ki bu aynı zamanda “Ahmak” tarzıdır). Bir akşam idolünü aramasına izin verildi. Bay Knoxville, “Öncesinde, sırasında ve sonrasında titredim” dedi. “Konuştu mu bilmiyorum.”

Bay Knoxville, Rusya’nın St. Petersburg kentinde Erotik Müzesi’nde bir kavanozda Rasputin’in vücut kısmını adlandırdığı ve “Dawg” olarak telaffuz ettiği şekliyle “Jim Dog” u gerçekten gördüğüne inanıyor. Şehvet düşkünü mistiğin hadım edilmesinin sadece bir efsane olup olmadığı belli değil ama History of the World evreninde Bay Brooks efsaneye katılmaktan mutluluk duyuyor.

Bay Barinholtz, “Mel’den önce filmlerin komik olduğunu düşünmüyordum” dedi. “Blazing Saddles’tan önce normal insanlar sinemaya gidip o kadar gülmezlerdi ki nefesleri tıkanırdı. Bence Mel bunu gerçekten başlattı.” O ve dizide çalışan diğer bazı komedyenler Bay Brooks’la daha önce hiç tanışmamışlardı, dedi Bay Barinholtz, “Dişlerimizi inceledi ve bizim güçlü olduğumuzu anladı.”

Bay Brooks, filmi kaslı bir CGI gövdesiyle anlatıyor. Orijinal anlatıcı Orson Sitees ile nasıl karşılaştırıldığını sordum. Bay Brooks, Bay Sitees’e yarışmayı verdi: “‘Bir kese kağıdı içinde 25.000 dolar istiyorum ve lütfen bundan menajerime bahsetmeyin’ dedi. ‘Kağıt torbadaki 25.000 doları ne yapacaksın?’ dedim. ‘Beluga havyarı ve en iyi Küba puroları’ dedi.”