Martha Stewart “sonsuz merak”tır (ve birkaç pişmanlıktır).

canvade

Yeni Üye
Bu yıl hayatımda yetiştirdiğim en iyi sebzeleri, canavar sebzeleri yetiştirmeye zaman ayırdım. Evlerim hiç bitmedi. Ve otobiyografimi yazıyorum. Bu benim için en korkutucu proje çünkü kendimle ilgili hiçbir şeyi sevmiyorum; nerede olduğumu, ne yaptığımı.

Her sabah 6.30'da kalkıyorum. Hizmetçim sabah 7'de geliyor ve o geldiğinde ben yatakta olamıyorum. Bu çok utanç verici olurdu. Kesinlikle kötü uyuyan biriyim. Bazen belgesel izlemeyi tercih ediyorum. Bazen kendim için değil torunlarım için endişeleniyorum. Gece uyandığımda bombalanmadığımızdan emin olmak için manşetleri okuyorum.

Belki biraz belirsizlik hırsın artmasına yardımcı olabilir. Wall Street'teki işimden ayrıldığımda bir kariyer yapmam gerektiğini biliyordum. Yemek şirketi oldum ve her gece partilere ev sahipliği yaptım. Yine de şunu düşündüm, “12 yaşındaki torunuma 'Büyükannem ne yaptı?' diye sorulacak mı? Onun tek söyleyebildiği, 'Ah, insanlar için partiler yaptı' olacak.' diye düşündüm. 'Daha fazlasını yapmalıyım' diye düşündüm. bundan daha fazlasını yap.” Eğlenceyle ilgili ilk kitabımı 1980'lerde yazdım.

O zamanlar ev hanımı olarak bilinmeme rağmen eve göz kulak olmuyordum. Bir evlilik için yeterli değildi. Belki daha fazla çocuğum olmadığı için pişmanım. Belki de evliliğimin aniden sona ermesine üzülüyorum. 27 yıldır birlikteydik. Bu uzun bir zaman sayılırdı ve uzun bir evlilik sona erdiğinde sanki biri ölmüş gibiydi. Belki yeniden evlenmek isterdim. Ben yapmadım ama umurumda değil. Yine de ne olabileceğini merak ediyorum.

Hiç bitmeyen merakım beni harekete geçiriyor. Duracak mı? Bu daha önce hiç aklıma gelmemişti.

Mevcut ve gelecek projeler: Otobiyografi devam ediyor; The Eylül Sayısı'nın yönetmenliğini yapan RJ Cutler'ın imzasını taşıyan, 2024'te Netflix'te yayınlanması planlanan isimsiz Martha Stewart belgeseli; 2024'te yayınlanması planlanan “Sudaki Umut” adlı PBS belgesel dizisi; 2023-2024 reklam kampanyası için Samsung ile ortaklık; French Dressing Jeans ve Marquee Brands ile işbirliği içinde bahçecilik kıyafetleri ve aksesuarları serisi.

Bu röportaj düzenlendi ve özetlendi.