Küçük aşk hikayeleri: “Neden onları seçtim?”

canvade

Yeni Üye
İlk günden beri eziliyorum

1997'de yeni bir dümenci istedim. Mike'a yönlendirildim. Harika bir gülümsemesi vardı ve ben anında ezildim. Her yıl dikkatini çekmek için yeni bir kişiye teklifte bulundum: Maddi İhtiyacı Olan Kız. Bir yandan yemek servisi yapan ve yemek pişirebilen, gelecek vadeden bir halkla ilişkiler yöneticisi. Hiçbir şey işe yaramadı; Mike'la her şey işti. Hızla 2005'e geçiyoruz. Onun tavsiyesi üzerine bir şeyler içmek için buluşuyoruz. Dört içkiden sonra, “Sana bir sır verebilir miyim?” diyorum, ilk günden beri sana aşığım.” 15. evlilik yıldönümümüzü yeni kutladık. – Debra Jack

Korku filmleri ve şiir okumaları

Bir arkadaşınız, “Bugün Mary ile tanışsanız yine de onu seçer miydiniz?” diye sordu. “Elbette” diye yanıtladım. Bu soru karşısında öfkelendim ama neden sorulduğunu biliyordum. Mary ve ben birbirimize hiç benzemiyoruz. Mary, Porto Riko'lu ve eski bir rahibe; Brooklyn'liyim ve her Cuma akşamı Şabat mumlarını yakarım. Mary korku filmlerini sever; Şiir okumaktan keyif alıyorum. Dün gece Mary akşam yemeğinde domuz pirzolası yemişti; Tofu yedim. Peki neden onu seçtim? Otuz altı yıl önce gözlerine baktım ve nezaketten başka bir şey görmedim. Hala yapıyorum. —Leslea Newman

Bütün yumurta

Büyükannem yumurtanın beyazını sevmez ama yine de yumurtanın tamamını yer. “Neden?” Bir sabah Nana'nın dudakları tiksintiyle kıvrılırken sordum. Güneşli tarafı yukarı bakan yumurtasının yumuşak tarafını çiğnerken onu izledim. “Onları kompostun içine koy, Nana,” diye tavsiyede bulundum. Güldü. “June her zaman beyazları severdi” dedi Nana ve sonunda anladım. June, her yumurtayı paylaştığı en iyi arkadaşıydı. Artık June'un hafızası silinmeye yüz tuttuğundan ve yüz yüze görüşemeyecek kadar uzakta yaşadıklarından, Nana yumurtanın tamamını yer. Bu, bir ömürden daha uzun süren dostluk türüdür. — Berkeley Thompson

Kış lastiğine geçiş

Babam arayıp arabamı soruyor. Yağ değişimimden bu yana ne kadar zaman geçti? Direksiyon hâlâ çalışıyor mu? Frenler düzgün çalışıyor mu? Benim arabalarla onun kadar ilgilenmediğimi biliyor. Eğer o aramasaydı bunların hiçbirini düşünmeyecektim. Bana nasıl olduğumu sormuyor ama Aralık ayından önce kış lastiğine geçmem gerektiğini hatırlatıyor. “Unutma.” dedi ve telefonu kapattı. Öyle yetiştirilmediği için şefkatle ilgili hiçbir şey söylemiyor. Ama buna mecbur değil. Onu asıl ilgilendiren şeyin araba olmadığını biliyorum. -George Newgodovskyy