Küçük aşk hikayeleri: “Gülüşmesinde bağışlanmayı bulmak”

canvade

Yeni Üye
“Hayatı daha iyi hale getirmek için bir girişim daha”

Soyunma odası halısından birkaç kat tülü kaldırdım ve derin bir iç çektim. “Her katmanın sarılması gerekiyor” dedim. “Baloya kadar bunu düzeltebilir misin anne?” diye yalvardı sessizce. ürktüm. 20 ay boyunca, zehirli küf evimizi istila ettiğinden ve arka bahçemizdeki karavanlara taşınmak zorunda kaldığımızdan beri üç çocuğumuzun hayal kırıklığına katlanmasını izledim. Bir derin nefes daha. Hayatı daha iyi hale getirmek için başka bir girişim. Elbiseyi satın aldık. Bir makas aldım ve düzgün bir şerit kestim. Gülümsemesinde bağışlanma buldum ve bu hatıranın diğerlerini gölgede bırakacağını umuyordum. — Carol Morgan Milberger

Anneme teşekkürler

Annem yıllarca James'ten “tu amigo” diye söz etti. İlişkimizi nasıl reddettiği konusunda onunla yüzleştim. “O sadece bir arkadaş değil, anne. Birlikte yaşıyoruz.” Ona ne isim vereceğinden emin olmadığını itiraf etti. Biriyle bu kadar uzun süre birlikte olmak benim için de yeniydi. “Sadece adını söyle” diye teklif ettim. Şimdi, 15 yıl sonra , “İkiniz için de” yazan tebrik kartları gönderiyor ve kalemiyle gözüne çarpan duyguların altını çiziyor: “happiness”, “wonderful” ve – benim için en önemlisi – “pair” gibi İngilizce kelimeler ”. — Erasmus Guerra

Bir pound, dört ons – ve 1.200 mil

Nicole doğduğunda bir kilo dört ons ağırlığındaydı. O kadar küçük ki babasının nikah yüzüğü bir bilezik gibi koluna takılmıştı. Doktorlar yüzde beş yaşama şansı verdi. Hemşiresi ve kız kardeşim Sue, “Ama Nicole YYBÜ'de tekmeledi” diye hatırladı. “O bir savaşçıydı.” Sue 107 gün boyunca onunla ilgilendi ve ayrıca izin günlerinde de onunla ilgilendi. Bugün Nicole 26 yaşında bir atlet ve hemşire. İkili, geçen sonbaharda Sue, Nicole'ün büyük günü için 1.200 mil yol kat ettiğinde yeniden bir araya geldi. Sue, “Kolunda bir alyans görmüştüm” dedi. “Şimdi parmağında bir tane görmek istedim.” – Mindi Ellis

Ebeveyn cennetinde kurulan bir bağlantı

Ailem Joe'yu bir arkadaşının yaz barbeküsünde keşfetti. “Git onunla konuş” diye ısrar ettiler. Yaptım. Birisi sözümüzü kesene kadar kısa bir süre sohbet ettik. Üç hafta sonra arkadaşlarımla bir partide buluştum; sürpriz! – Joe'nun evinde. Annesi arı kovanı gibi sordu: Benim adım neydi? Nerede yaşadım? Ona söyledim. “Oğlumdan iki mil uzakta.” Onunla daha önce tanıştığımızı ve onu çağırdığımızı bilmiyordu. “Ondan bir içki iste” dedi. “HAYIR. İçecekler ve akşam yemeği.” Sonraki hafta çıkmaya başladık. Üç yıl sonra evlendik. Anne ve babamız sonsuza dek mutlu yaşadılar. —Kathy Shiels Tully