Kocaelispor Teknik Yöneticisi Mehmet Altıparmak: “Bizim oyuncumuzun bana nazaran de kırmızı kart görmesi gerekirdi”

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 29. haftasında Kocaelispor, deplasmanda Gençlerbirliği ile birliktee kaldı. Maç akabinde düzenlenen basın toplantısında Kocaelispor Teknik Yöneticisi Mehmet Altıparmak açıklamalarda bulundu. Altıparmak basın açıklamasında maçı genel manada hakkettiklerini belirterek, “Her puanın ya da puanların altın pahasında olduğu haftalara girdik. Biz de özelikle rakibimiz olan bir kadroyla oynadık. Tabi ki emelimiz burada kazanıp ortadaki bir puan olan farkı kapatıp iki puan öne geçmek ve bir an evvel de buradan sıyrılmaktı. Bu manada çalıştığımız her şeyi; bilhassa birinci yarının tamamına yakınında, ikinci yarının da 60. dakikasına kadar epeyce düzgün uyguladık ve golü bulduk. Birinci yarıda yakaladıklarımız ve kaçırdığımız durumlar var. Maçın geneline baktığımızda fazlaca hak ettiğimiz bir galibiyet vardı” tabirlerini kullandı.

“Bizim oyuncumuzun bana göre de kırmızı kart görmesi gerekirdi”

Basın açıklamasının devamında hakem kararlarını eleştiren Altıparmak açıklamasına şöyle devam etti:

“Öncelikle iki grup oyuncularını da tebrik etmek istiyorum. Bu kadar berbat bir hakem idaresi ile oynamak ne yazık ki iki grup için de, yalnızca bizim için değil; penaltı, kırmızı kart görmeyenler var. Bizim oyuncumuzun bana göre de kırmızı kart görmesi gerekirdi. Rakibin ve bizim kartlarımız var. Oyun ortasındaki inisiyatifler var. Buna karşın iki kadroda ellerinden gelen her şeyi yaptılar.”

ANKARA (İHA)