Ilia Malinin, “Succession” adlı tema şarkısıyla buz pateni şampiyonluğunu kazandı.

canvade

Yeni Üye
“Succession”ın senaryosu gibi, Ilia Malinin'in Cumartesi günkü Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası'nda tek erkekler yarışmasını kazanan programı da pek çok sürpriz ve dönüş içeriyordu: dörtlü bir eksen içeren altı dörtlü atlama, dört buçuk dönüş içeren bir performans. hava.

Bu unsurların HBO dizisinin tema şarkısında zamanlanmış olması, Bay Malinin'in performansının dramasını daha da artırdı.

Fairfax, Virginia'daki George Mason Üniversitesi'nde okuyan 19 yaşındaki Bay Malinin, klasik bir smokini andıran bir kostüm giyerek ATV'ye binerken, şarkının başındaki atmosferik yaylı müzik yalnızca yaklaşık 30 saniye boyunca duyuldu. -Axel belirtti. Fairfax'ta büyüyen Bay Malinin, rekabette bu sıçramayı gerçekleştiren tek patencidir; bunu ilk kez 2022 yılında yaptı.

“Succession” temalı piyano riff'leri sırasında üç dörtlü daha tamamlamıştı: dörtlü lutz, dörtlü döngü ve dörtlü salchow. (Dörtlü atlama yapma yeteneği ona “Dörtlü Tanrı” lakabını kazandırdı.) Yaklaşık dört dakikalık programın bitiminden önce iki tane daha atladı.

Bay Malinin geçen sonbaharda “Veraset” temasıyla kaymaya başladı, ancak gösteriyi henüz izlemedi. Bir röportajda “HBO aboneliğim yok” dedi. “Ama eğer alırsam kesinlikle izlerdim.”

Kanalın programlaması geçmişteki performanslarını etkilemişti: Geçen sezon “Euphoria” dizisinden bir müzik seçkisi ile ücretsiz bir kaykay programı gerçekleştirdi.

“Ben de 'Euphoria'yı izlemedim” dedi, “ama gerçekten iyi bir gösteri olduğunu duydum.”

Bir rutinde şimdiye kadarki en yüksek puanı aldığı Cumartesi günkü performansı, koreograf Shae-Lynn Bourne tarafından geliştirildi. Bay Malinin, ücretsiz programı “Euphoria” için koreograf Juris Razgulajevs ile çalıştı.

Bay Malinin, Bayan Bourne'un “Veraset” temasını kısmen müzik seçimlerinin sıklıkla tekrarlandığı bir spor olan artistik patinajda henüz kullanılmamış olması nedeniyle seçtiğini söyledi.

“Programın akışını iyileştirmek ve öğelerin temiz bir şekilde uygulanmasını daha rahat hale getirmek için bir artistik patinaj programının tonunu nasıl ayarlayacağımız üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Müziğin artistik patinaj rutininde olması gerektiği gibi duyulmasını sağlamak için bazı ses efektleri ekledik ve bazı şeyleri değiştirdik.”

“Veraset” temasını besteleyen Nicholas Britell, bir e-postada Bay Malinin'in pateni için müzik seçmesinden onur duyduğunu söyledi. Bay Britell, “Skorun televizyon ekranının ötesine geçtiğini görmek gerçekten heyecan verici” dedi.

Bay Malinin, etkinlikten bir hafta önce kendisini buzdan uzak tutan “küçük bir sakatlık” nedeniyle son paten şampiyonalarına neredeyse hiç katılmadığını söyledi. Yarışmadaki toplam puanı, ikinci Yuma Kagiyama'nın 24 puan üzerinde olan 333,76'lık skoru, Bay Malinin'in 2021'de uluslararası büyükler artistik patinaj pistine katıldığından bu yana kaydettiği ilerlemeyi temsil ediyordu.

“Bu inanılmaz serbest stili yapabileceğimi ve bu çılgın dünya rekorunu kırabileceğimi hiç düşünmemiştim” diyen Bay Malinin, dört eksenli sıçramayı öğrenmenin onu “yenilikçi ve oyunun kurallarını değiştiren biri” olmaya motive ettiğini ekledi.

Ana antrenörleri Tatiana Malinina ve Roman Skorniakov da onun ebeveynleridir. Her ikisi de Özbekistan Olimpiyat patencisiydi ve oğullarını eğitmek için bu deneyimden yararlandılar. Bay Malinin, “Bana bir müsabakadan önce bu kadar stresli olmamam gerektiğini ve antrenmanı verimli hale getirmek için antrenmanı nasıl en üst düzeye çıkarabileceğimi söylüyorlar” dedi. Kendisine aynı zamanda Amerikalı Olimpiyat patencileri Nathan Chen ve Adam Rippon'un uzun süredir koçluğunu yapan Rafael Arutyunyan da danışmanlık yapıyor.

Dörtlü aksta ustalaştığından beri Bay Malinin, havada beş dönüş gerektiren ve yarışmalarda hiç yapılmamış bir manevra olan beşli sıçramayı denemekle ilgilendiğini söyledi.

Önümüzdeki aylarda Bay Malinin, beşinci atlamayı deneme “fikrine zihinsel olarak hazırlanmak için zaman ayırmayı” planladığını söyledi. “Fiziksel yeteneklerin sınırlarını zorlamayı ve bu sporu seviyorum.”