Hüseyin Eroğlu: “Sezon sonu Muhteşem Lig’deyiz”

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, Pazar günü kendi alanında ligin tezli gruplarından Boluspor’u ağırlayacak. Müsabaka öncesinde çalışmalarına Nuri Asan Tesisleri’nde devam eden Samsunspor’da Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu idman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Sezon sonu Harika Lig ’de olacağız”

Hedefledikleri şampiyonluğa ulaşacaklarından emin olduklarını tabir eden Hüseyin Eroğlu, “Burası Samsunspor. Burada 2. Lig bile muvaffakiyet olarak kabul edilmiyor. Herkes bunun farkında. Süreç bizim için değerli. Boluspor maçını kazanmak değerli. Kendi alanımızda 2 maçtır kazanıyoruz. Boluspor da tepeye oynuyor. Yeterli oynayıp kazanmak istiyoruz. Bizi muvaffakiyete götürecek şey oyuncuların epey daha fazla isteyip, çalışmaları. Zira uğraş gücü yüksek bir grup olmak zorundayız. Her oyuncum her vakit oynayabilme ismine her şeyini ortaya koymak zorunda. Dönem sonunda Harika Lig’i hedefliyoruz ve Harika Lig’de olacağız. daha sonrasında da bu kıssanın nasıl yazıldığını daima birlikte paylaşacağız. Oyuncularımızda sistem adaptasyonu, geçiş süreci, yeni oluşum biraz mühlet alıyor. Ben de en doğruyu değil, tek doğruyu bulmaya çalışıyorum. Tüm kent de beni sahiplenip, takviyelerini esirgemediler. Biraz sabır biraz da inanç istiyoruz. Bu bizi muvaffakiyete götürecektir. İnşallah çıkışımız Boluspor maçı ile bir arada başlayacak. Planımız böyle” diye konuştu.

“Oyuncular da performanslarını yükseltmek zorunda olduklarının farkında”

Arydvas Nokivokas, Kadeem Harris, Fernando Boldrin, Jakup Szumski, Gaetan Laura ve Douglas Tanque’nin istenilen form düzeyinde olup olmadığı sorusuna da yanıt veren Eroğlu, “Her oyuncum bedelli ve buranın kontratlı oyuncusu. Onlardan randıman almak zorundayız. Alanda nazaranvini yapan, gayret eden herkes forma giyebilecektir. Süreç yavaş işliyor tahminen lakin oyuncu üzerinden değil, oyun üzerinden kanılarım var. Evet, oyuncuların performansları düşük olabilir lakin bunu da yükseltmek zorundayız. Onlar da bunun farkındalar. Bu lig, hayli sıkıntı bir lig. Samsunspor üzere büyük bir kulüpte bakılırsav alıyorlar. Alana çıktıklarında her şeylerini ortaya koymak zorundalar. Eski isimleri kuvvetli olabilir ancak bundan daha sonraki süreç onlar için değerli. Burada Samsunspor’un başarısı için neleri yapmaları gerektiğinin farkına varıyorlar. Yalnızca kelam konusu değil tüm oyuncularımız için tıpkı şey kelam konusu. Herkes performans vermek zorunda. Herkes yüzde 100’ünü vermek zorundaki muvaffakiyet gelsin. Son kupa maçında Novikoas’ın ıslıklanması üzücü. Futbolda bu biçimde şeyler yaşanabiliyor. Ben futbolculara, ‘Biz yanıtımızı onlara futbol oynayarak vermek zorundayız, seyirci haklıdır’ dedim. Biz alanda performans verdiğimiz sürece seyircimiz her vakit itici güç olacaktır” formunda konuştu.

Samsunspor ile Boluspor 23 Ekim Pazar günü saat 19.00’da 19 Mayıs Stadyumu’nda karşılaşacak.

İHA