Görünüş değerini artıran takılar

canvade

Yeni Üye
Sessiz lüksün abartısız stilleri giyime hakim olmaya devam ederken, odak bir kez daha yüz üzerindedir. Ve bazı mücevher tasarımcıları, izleyicinin bakışlarının sapmamasını sağlamak için septum ve dudak kreasyonları sunar.

Laboratuvarda yetiştirilen değerli taşlarla yapılan takılar satan Dorsey’in kurucusu ve CEO’su Meg Strachan, “Giyim söz konusu olduğunda azın çok olduğu bir çağda yaşıyoruz” dedi. “Annelere mesaj zincirinde bazı konuşma noktaları vermek için kreş bırakmaya bir Dorsey septum manşeti taktım. Delmeyi düşünüyorum.”

Aralık ayında Dorsey, burun delikleri arasındaki kıkırdak duvarının her iki tarafından yukarı kayan ve kolayca çıkarılabilen U şeklinde bir tasarım olan sekiz septum conta stilini piyasaya sürdü. Bayan Strachan, fiyatların 120 ila 185 dolar arasında değiştiğini ve yedi gün içinde tükendiğini söyledi.

Nisan ayında iki stil daha tanıtıldı ve şimdi yaklaşan sonbahar koleksiyonu için delikli septum parçalarına genişletmeyi planlıyor.

“İnce veya ifade olabilir” dedi. “Siyah kravatlı bir düğünde taktığın tek mücevher bu olabilir.”

Balmain modelleri, İlkbahar 2023 defilesinde labret manşetler ve antika altın kaplamalı galvanizli pirinç yüz takıları takarak pistte yürüdü. Bir Balmain sözcüsüne göre, alt dudağın orta kısmına takılan labret takı satılık değildi, ancak oymalı pirinç septum manşet evin web sitesinde 195 dolara satılıyor.

Eylül 2022’de bir podyum şovu düzenleyen Parisli bir mücevher markası olan Messika, Adidas sokak giyimi silüetlerini Golden Shield dudak halkası ve Rising Soul septum halkaları gibi lüks mücevherleriyle eşleştirdi. Louis Vuitton, Sonbahar 2022 defilelerinde çift cinsiyetli özel dikim gömlek ve kravatlı bir görünüm ve büyük boy bir septum piercingi sundu.

“Bizim toplumumuzda dudaklar çok önemlidir; Kendi adını taşıyan kuyumcu evinin kurucusu ve sanat yönetmeni Valérie Messika, “Birlikte oynanacak bir kadınlık ve cinsellik var” dedi. “Klasik takılarla elde edilemeyecek bir hava ve kişilik var. Güçlü, etkileyici bir görünüme ve ışıltılı dudaklara sahip olabilirsiniz.”

Bayan Messika bir avuç benzersiz dudak parçası yarattı: Örneğin, “Altın Kalkan” dudak halkası, yarım santimetreye (kabaca bir inçin onda ikisi) kadar ayarlanır ve alt dudak ile çene arasında asılı kalır. beden “tasarıma o kadar aşina değil” diyor. Taşlar taşıyıcıları gibi hareket eder. Fiyatlar 1.000$ ile 28.000$ arasında değişmektedir.

Tasarımcı, “Rahatlık hakkında düşündüğünüzde her zaman bir baş ağrısıdır ve yüz hakkında düşündüğünüzde çok farklıdır,” dedi, “ama dürüst olmak gerekirse, vücudun o bölümünde kendime meydan okumak daha heyecan verici.”

Yüze dikkat çekmek, aylarca maske takmanın ve ekranlar dışında sosyal etkileşim eksikliğinin ardından yakın tarih göz önüne alındığında anlamlıdır.

New York merkezli markasının yaratıcı direktörü ve kurucusu Pamela Love, “İnsanlar gerçekten kendilerini ifade etmek, eğlenmek ve genç hissetmek istiyor” dedi.

Bayan Love, yüzleri için mücevher isteyen insanlarda bir artış fark ettiğini söyledi. “Son zamanlarda önceliğim bu oldu ve daha spesifik olarak burun hakkında konuşuyorum” dedi. Bayan Love’ın beş piercingi var ve septum ve labret takı tekliflerini genişletti. Markanın internet sitesinde fiyatları 195$ ile 575$ arasında değişen 29 septum parçasının tamamı delikli burunlar için tasarlandı.

Türünün tek örneği bir Tiffany & Company septum yüzüğü takan Florence Pugh, FKA Twigs ve Cynthia Erivo gibi ünlülerin septum takıları takarken fotoğraflanmalarına rağmen, “korkutucu bir şekilde, bu benim hakkında konuştuğum en tartışmalı şeylerden biri. platformlar.” dedi aktris Christa Allen (2023 yapımı gerçek suç gerilim filmi He Went That Way’den).

“Bölüm piercingim insanları çok kızdırıyor; Bana göre yüz piercingi ile insanların kendilerinden beklentileri arasında bir bağlantı varmış gibi geliyor” dedi. Bayan Allen, 2021’in ortalarında derme çatma bir manşetten gerçek bir piercing’e geçti.

Jennifer Garner ve Amber Valletta ile birlikte rol alan aktör, “Anlayana kadar kendimi evimde hissetmedim” diye eklese de, “menajerimle yaptığım tek bir konuşma bile olmadı. Bu, onu dışarı çıkarmayı veya saklamayı da içeriyordu.”

Emekli bir antropoloji profesörü ve “Spiritual Tattoo: A Cultural History of Tattooing, Piercing, Scarification” kitabının yazarı John A. Rush’a göre, muhtemelen bir septum piercingi olarak takılan bilinen en eski mücevher Avustralya’dandır ve yaklaşık 44.000 yıl öncesine aittir. . markalaşma ve implantlar

Daha yakın zamanlarda, Batı’da isteksizce benimsendiler. Bir e-postada, “Hayvanlar aleminden miras kalan bir güç sembolü olarak nazal septum piercingi, Yerli Amerikalılar arasında popülerdi, ancak uygulama Avrupalılar tarafından sapkın kabul edildi” diye yazdı. “Burun halkaları Batı’da ilk olarak 1913’te Fransız şarkıcı ve aktris Polaire (Émilie Marie Bouchaud) Amerika Birleşik Devletleri’ni gezerken tanıtıldı (dünyanın en çirkin kadını olarak kabul edildi!).”

Yaklaşık 15 yıl önce piercing’den tam zamanlı tasarımcılığa geçiş yapan New York’lu iyi bir mücevher tasarımcısı olan Maria Tash, “Septum ve labret piercingleri tam anlamıyla yüzünüzü acıtır, tam suratınızdadırlar – ve kötü olduklarında ” uyum beni deli ediyor ve itici olabiliyor.”

57 parçalı septum koleksiyonları, septum parçası olarak kullanılan 14 ayar altın küpe için 150 $’dan üç sıralı pavé çember için 6.150 $’a kadar değişiyor. Kendi septumu ve labretine 1990’ların başından beri delinmiş, ancak septumunu “çoğunlukla gizli” tuttuğunu ve labretinin içinin kapandığını söyledi.

Bayan Tash, kelepçeler ve piercingler hakkında iki görüşü olduğunu söyledi. “Kelepçelerle numara yapmak harika değil, acıtıyor” dedi. “Bir parti kıyafeti gibi, bir yaşam tarzı değil. Ama aynı zamanda minnettarım ve onu gördüğüm için mutluyum. Sahte, denemekle ilgilenen daha fazla insanı çekecek, bu piercingleri daha az damgalanacak ve onları farklı bir ifade haline getirecek. Bu büyük bir “Vay canına” ifadesi değil, daha çok “Ah, mücevherler vücudun daha önce düşünmediğim diğer kısımlarında güzel olabilir” gibi.

“Bu piercingler ve taktığınız takılar, nelerden hoşlandığınızı ve kim olduğunuzu ifade etmenin heyecan verici bir yolu” dedi.