Gençlerbirliği’nde Metin Diyadin ile yollar ayrıldı

Dogus

Aktif Üye
Dün akşam alanında Tuzlaspor’a 2-1 mağlup olan Gençlerbirliği’nde teknik yönetici Metin Diyadin, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklama ile nazaranvinden istifa ettiğini duyurdu.

“Kulübümden bugün prestijiyle ayrılıyorum”

Diyadin açıklamasında, “14 ay evvel birinci günkü heyecanımla bir daha adımımı attığım kulübümden bugün prestijiyle ayrılıyorum. Bu süreçte 9 ay transfer yasağı 3’de kongre yaşadım. hayatım boyunca hiç mazeretler üretmedim, daima çalıştım ve alnımım terinin müsaadeden gittim.

“Bu kadar dayanabildim”

Ancak yalnızlık bu hayatta bir insanın yaşayacağı en sıkıntı süreçtir, ben de bu sürece bu kadar dayanabildim. Bu ülkenin en büyük kulüplerinden birinde de forma giyme onurunu, gururunu yaşasamda ben Gençlerbirliğili Metin Diyadin olarak geldim ve o denli de kalacağım. Saygılarıml” tabirlerini kullandı.

Gençlerbirliği’nden açıklama

Başşehir grubu de toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşım ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığını şu tabirlerle duyurdu:

“Gençlerbirliği teknik yöneticilik bakılırsavini yürüten Metin Diyadin dün oynanan Tuzlaspor maçından daha sonra kadrodan ayrılma sonucu almış olup, yapılan görüşmeler sonucunda teknik yöneticimizle karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Futbolcu olarak 1988-1998 yılları içinde formamızı giyen; Gençlerbirliği PAF Kadrosu, Gençlerbirliği OFTAŞ ve A Takımı’mızda da teknik yönetici olarak bakılırsav yapan kıymetli Teknik Yöneticimiz Metin Diyadin ve takımına bundan daha sonraki mesleklerinde muvaffakiyetler diliyoruz.”

43 maçta nazaranv yaptı

Başkent takımıyla 43 maçta nazaranv alan 54 yaşındaki teknik adam bu mühlet zarfında 16 galibiyet, 8 birliktelik ve 19 yenilgi alırken 56 puan topladı ve maç başına da 1.30 puan ortalaması yakaladı.

Öte yandan, Gençlerbirliği ligde 5 hafta sonunda topladığı 5 puanla 12. sırada yer alıyor.