Fırat Gül: Pes edecek, teslim olacak halimiz yok!

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’de alt sıraları yakından ilgilendiren maçta Kocaelispor ile Altınordu, 2-2 birliktee kaldı. Bu kararın akabinde Körfez grubu 41 puanla 17., İzmir temsilcisi ise 42 puanla 15. sırada haftayı kapattı.

90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kocaelispor Teknik Yöneticisi Fırat Gül, “Maç öncesinde bütün planlarımız galibiyet üzerine heyetiydi. Galip gelmek için çaba ettik. Aslında biroldukça şeyi de gerçekleştirdik alanda. Öne de geçtik devreyi kapattık. İkinci yarının başında olmayacak dakikada şansız penaltı golüyle birliktelik geldi. Oyundan biraz düştük. Gerisinden rakibin kontra ataktan tesirli olduğunu biliyorduk ve kontra ataktan gol yedik. Geriye düşmemize karşın oyuna tekrar döndük ve rakibi baskı altına aldık ve 2-2 birliktelikle alandan ayrıldık. ‘Biz hala varız’ demek için bahtımız devam ediyor. Önümüzdeki 2 maçtan da istediğimiz skoru alıp dönem sonu amacına ulaşacağız” dedi.

“Taraftarın reaksiyon göstermesi normal”

İkinci yarıya tıpkı oyun planıyla çıktıklarını tabir eden Gül, “Savunma manasında önemli sorun yaşamadık. Tıpkı dirençli savunmayı ve agresifliği devam ettirdik. Çok fazla değişiklik yapmadık ikinci yarıda. Son kısmı olsa değişiklik planlıyorduk ancak olmadı. Ferdi yanlışlara bağlamamak lazım. Sonuç itibariyle ekibiz biz. Kurtulacaksak daima birlikte kurtulacağız ya da daima birlikte batacağız. Öte yandan taraftarın reaksiyon göstermesi olağan. Kocaelispor taraftarı da grubunun kazanmasını istiyor. Dönem sonu amacına ulaşmasını istiyor, bu olağan. Onların istemesi bizim için artı paha. Zira onlar isteyecek ki biz biraz daha asılacağız. Oyun değişiklikleri yerindeydi. Skor rakibe geçtiği için ofansif oyuncuları oyuna dahil ettik. Skor bizde olsaydı o biçimde oyuncu değişikliği yapmazdık. Oyunun başında organize ataklarla gitmeye çalıştık. Bilhassa birinci yarı bunu sonuna kadar götürmeye çalıştık. İkinci yarı rakip skor alınca savunma direnci arttı. Skora tutundular. Buna bağlı olarak da 3 oyuncuyla merkezi kapattılar. İki kanat oyuncusu bizim bekleri takip etti. Rakibi delmekte sorun yaşadık. bu biçimde da Babacar’ın hava hakimiyetinden ve düşen toplardan yaralanmaya çalıştık. Daha fazlaca kenar ortalarla tesirli olmaya çalıştık. Biraz daha planlı uzun top tertibi yaptık. Uzun toplardan daha sonra da tesirli olduk. Tamam kontra yedik ancak yapacak bir şey yok risk almamız gerekiyordu. Oradan skor üretebilirdik” diye konuştu.

“Yüzde 99 ligde kalacağız”

Futbolcularının birinci yarı fazlaca çabalı olduğunu belirten Fırat Gül, “Çok çaba ettiler. Kaçak güreşen futbolcu yoktu. Yüzde yüzle oynadılar. İkinci yarının başında birdenbire bir penaltı ve akabinde yediğimiz gol bizi demoralize etti. Attığımız gol de olağandı. Oyunu yavaşlatmaya çalışıp mühletten kazanmaya çalışırsanız biri de gelir bu biçimde cezayı keser. Golü yersin. Bu çok olağan. Demek ki neymiş! Oyunu oynamak lazımmış. Rakip grup teknik takımıyla tanışıyorum. Dostluğumuz da var. Kulübeyle sorun yaşamadım. Maç ortasında oyuna konsantre olduğum için orada ne olduğunu görmedim. O gol olurken, değişikliğiyle ilgili yardımcı antrenörle görüşüyordum. Bende anlamadım nasıl olduğunu. Olayı anlamaya çalışırken ‘Ayıp ediyorsunuz’ dediler. Olayı çözmeye çalışıyordum. İnsanların canları yanınca bu biçimde reaksiyon göstermesi olağan. Yumuşak yumuşak anlatmaya çalıştım. Belirli yerden daha sonra sessiz kalamayız. Gereken karşılığı vereceğiz. İşin en hoş yanı bugün aldığımız 1 puan bizi dönem sonuna ulaştırabilir. 2 maçta 6 puan aldığımızda yüzde 99 dönem sonu maksadına ulaşacağız. Pes edecek, teslim olacak halimiz yok. Kimsenin kırılgan olma lüksü yok. Herkes kaldığımız yerden devam edecek. Yalnızca galip gelemediğimiz için üzgünüz. Hafta içi fazlaca önemli bir biçimde hazırlandık. Bütün planlarımız galip gelmek üzerineydi. Dönem sonu amacına ulaşmak için birlikte yürümemiz gereken bir yok var ve daima bir arada yürüyeceğiz” halinde konuştu. (İHA)