Evlilik beni oyuncu yaptı

canvade

Yeni Üye
Evdeki ilk birkaç ayın, yeni boşanmama ve ayıklığıma alışma dönemi olmasını bekliyordum. Ancak beklemediğim şey, Scott'ı her düşündüğümde hissettiğim şefkatli özlemdi. Her akşam telefonda Arizona'da geçirdiğimiz zamanı ve evdeki günlük yaşamımızı konuşuyorduk. Bu aramaları bu kadar sabırsızlıkla beklediğime ve onun sesini duymanın ne kadar sakinleştirici olduğuna şaşırdım. Gün ışığında zihinsel zayıflığımdan dolayı kendimi azarladım.

Yapay, izole bir ortamda 30 günü birlikte geçirmiştik. Gerçek dünyada farklılıklarımız felaket anlamına gelir. Bir çift olarak mantıklı değildik. Tabii birbirimizden ayrı kalmaya dayanamadığımız gerçeği dışında.

Terapistim Marguerita şöyle dedi: “Ya ilişkilerde berbat olduğunu düşünmenin sebebi o ilişkilerde kendinde olmamansa?” Masanın üzerine yeni bir kutu mendil koydu ve ben de sessizce burnumu temizledim. Genelde başkalarının önünde asla ağlamam, hatta hiç ağlamam. Ancak tedavi bittikten sonra sürekli ağladım.

“İşte bu” dedim. “Yıllar boyunca 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' olarak eş, anne, okul gönüllüsü olarak elde ettiğim başarılar nedeniyle bir Oscar'ı hak ettiğimi düşünüyorum. Ama bu rolleri o kadar uzun süredir oynuyorum ki artık kim olduğumu bilmiyorum. Dün akşam yemeği için bir şeyler almak üzere markete gittim ve bir karton süt aldığım için gözyaşlarına boğuldum. Sütten nefret ediyorum. Çocuklarım süt içmiyor. Bunları alışkanlıkla aldım çünkü iyi bir annenin buzdolabında süt olması gerektiğini düşünüyorum. Ama o an biri bana ne istediğimi sorsaydı, cevap veremezdim. Nasıl kendim olabileceğimi unuttum.

“Ama Arizona'da tanıştığın o adam, onun yanındayken kendini kendin gibi hissettiğini söylemiştin.”

Marguerita notlarına baktı. “Ona rol yapmak zorunda olmadığını söylemiştin.”

“Evet ama bunun nedeni onu bir daha asla göremeyecek olmamdı.”

“Ama sen kendindin.”

Başımı kaldırdığımda Marguerita'nın gözlüğünün üzerinden bana baktığını gördüm. “Belki de” dedi, “gerçek Laura'yı aramaya başlamak için burası iyi bir yer.”