Ed Begley Jr. ve kızı Hayden Los Angeles Metrosunu Oscar'lara taşıdı

canvade

Yeni Üye
Ed Begley Jr.'a Hollywood'un asilzadesi denilebilir: Oyuncu, 1963'te En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar kazanan başka bir aktör olan Ed Begley'nin oğludur.

Ancak Oscar'ların arkasındaki organizasyon olan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin uzun süredir üyesi olan genç Bay Begley, bu yılki törene Los Angeles Metrosu'ndaki bir pleb gibi gidip geldi. Gezisi, daha sonra videoyu TikTok'ta paylaşan ve o zamandan beri altı milyondan fazla izlenen kızı Hayden Begley tarafından filme alındı.

Video, 24 yaşındaki Bayan Begley'nin, annesi, Bay Begley'in eşi ve Oscar konuğu Rachelle Carson'a törene nasıl gideceğini sormasıyla başlıyor. Bayan Carson, “Araba kullanıyorum” diyor ve sormadan önce, “Peki sen nesin?” Bayan Begley kameranın önünde şöyle yanıtlıyor: “Metroya biniyorum.” Bayan Carson, siyah dantelli bir elbise giyiyor , çılgınca kollarını sallarken “Aman Tanrım, her neyse” diye mırıldanıyor.

Babasıyla birlikte törene katılmadığını seslendirmeyle açıklayan Bayan Begley, ardından 240 otobüsü ve B metrosuyla etkinliğe gidişini filme alıyor.

Kariyerinin çoğunu çevre korumayı teşvik etmekle geçiren 74 yaşındaki Bay Begley, otobüs yolculuğu sırasında kameraya toplu taşıma sevgisinden bahsederken, koyu renk takım elbise ceketinin yakasındaki iki iğneyi gösteriyor. Rozetlerden biri Oscar heykelciği şeklindeydi ve 15 yıl boyunca yönetim kurulunda görev yaptığı akademiden gelmişti. Büyük M harfiyle yazılan diğer rozetin ise “1962'den bu yana şoförlük yaptığı için metro rozeti” olduğunu söyledi.

Videonun ilerleyen kısımlarında Bayan Begley, babasının, kalın beyaz tabanlı bir çift siyah Nike spor ayakkabının da dahil olduğu tüm görünümünü filme alıyor. Bir seslendirmede, “Tanrıya şükür babam gibi kırmızı halıda koşu ayakkabısı giymekten çekinmeyen insanlar var” diyor.

Bay Begley, Haber'a verdiği röportajda, onlarca yıl önce yer aldığı bir yapımın setinde Oscar töreninde giydiği Cesarani takımını satın aldığını söyledi. Giysilerin oyunculara uyacak şekilde dikildiğini ve bazen onlara indirimli olarak satıldığını açıkladı.

1970 yılında ölen babasıyla olan ilişkisi ve Hollywood'daki hayatı ve kariyeri hakkında yakın zamanda bir anı kitabı yayınlayan Bay Begley, “Muhtemelen fark ettiğiniz gibi ben modanın kölesi değilim” dedi.

Begley'lerin Los Angeles'taki evinden Dolby Tiyatrosu'na kadar kapı kapı yürümek bir saat sürdü, bunun nedeni kısmen metro istasyonlarının kapatılmasının yaklaşık yarım mil yürümek anlamına gelmesi ve aynı zamanda Bay Begley'nin fotoğraf çekmek için poz vermek için zaman ayırmasıydı. Kızı, The Times'a verdiği röportajda hayranları ve yolcu arkadaşlarıyla birlikte olduğunu söyledi.

Aktris olan Bayan Begley aynı zamanda Los Angeles Bölgesi Metropolitan Ulaşım Otoritesi'nde de çalışıyor ve aktörler sendikasının son grevi sırasında bu işe başladı. Ancak ajans adına babasının gezisini filme almadı; Videoyu kişisel TikTok hesabından paylaştı.

Oscar törenine toplu taşımayla gitmek Bay Begley ve kızı için adeta bir gelenek haline geldi. Bunu, 2023'teki etkinliğe gitmek için kullandılar; bu gezi onun da filme alıp sosyal medyada ve önceki yıllarda paylaştığı bir geziydi. Bay Begley, katıldıkları ilk törenden birkaç gün önce kızının odasına gittiğini ve ona bir açıklama yapmak isteyip istemediğini sorduğunu söyledi. Evet deyince adam ona “Tamam, Oscar'lara metroyla gidiyoruz” dedi.

Yıllar geçtikçe Bay Begley, ödül gezilerinde bisiklet ve elektrikli araçlar da kullandı; örneğin kendisinin ve kız arkadaşı Annette Bening'in 1991'deki törene gittiği Bradley arabası gibi. “Elbise giymiş bir kadın olarak, arabadan zarafetle inmek için yoga ustası olmalısınız” dedi.

Bisiklet ve toplu taşımanın en sevdiği düşük maliyetli, çevre dostu ulaşım seçeneklerinden bazıları olduğunu ekledi.

Bay Begley, “Senaryomu yanımda getirdiğim veya Jumble veya Wordle yaptığım için asla otobüste veya metroda bir yere giderek zamanımı boşa harcadığımı hissetmiyorum” dedi. “LA Times ve Haberler'ın bulmacalarını her gün çözüyorum.”