Denizlispor’da Mesut Bakkal son kelamı idareye bıraktı

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 10. haftasında konutunda karşılaştığı Altınordu’ya 2-1 yenilen A. Denizlispor ’da Teknik Yöneticisi Mesut Bakkal, maçın akabinde açıklamalarda bulundu. Dönem başından bu yana en yeterli futbolu seyrettiğini belirten Bakkal, istatistiklere karşın yenildiklerini söylemiş oldu. Bakkal, “Geldiğim günden beri tahminen dönemin en uygun futbolunu oynayan oyuncu kümesi var. 3 tane genç, Samet, Berkant, Oğuzhan. aslına bakarsan en başta herkes kimi şeylerin problemli olduğunu biliyordu. Evvel maçı kıymetlendirmek gerekirse son haftalarda keyif aldığım en yeterli maçlardan bir tanesi. Değerli olan sonuç, herkes ona bakıyor. Topla oynamaya baktın mı yüzde 65 ve yüzde 35 üzere oyun ve iki tane direkten top ile 2 tane konum. Rakip ceza alanda topla buluşma 39, rakibin 7. 36 tane orta, ikili çabalarda 60’a 30, saha da olan bir kadro. Dün egzersizde hiç bir şey yokken Ömer’in art adalesinde sakatlığı oldu. Özer’in ve Mayi’nin sakatlığı sürüyor. Isınmadan Leo’nun kaburga kırığının yeniden ortaya çıkması, ben söylemiştim belirli kaidelerde çaba ediyor” diye konuştu.

“Benim gitmem yahut kalmam sorun değil”

Oynanan yeterli futbol ve çabaya karşın güzel sonuçlar alamadıkların dikkat çeken Mesut Bakkal, “Kıt kanaat oyuncu kümesiyle devam ediyoruz. her insanın yansısını doğal karşılıyorum. Samet’i birinci sefer oynattık ve Berkan’ın gösterdiği performans Denizli için büyük yarar. Dönem başında başladığımız oluşumda bu makûs gidişat vardı. Benim başımda bir idare var. Bugün gideriz, benim gitmem yahut kalmam sorun değil. Alandan gayret ve oynanan oyun olmasa kabul edeceğim. İdare var karar verir. sonuçların düzgün olduğunu kimse demiyor, direniyoruz. Bugün oyun olarak çocuklarıma helal olsun diyorum. Geçen sene buraya geldiğimde de kimse bu ekip kurtuluyor demiyordu, herkes köşeye kaçıyordu. Bir gerçek var 15 kişi çıkıyoruz. Denizlispor’dan farklı grup olsa dönem başında giderdim. Şu anda biz bir sakinleşip bakacağız ve daha sonrasında karar vereceğiz” tabirlerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)