Denizlispor kurtuluş ateşini yaktı

Dogus

Aktif Üye
Rakibini en skorer ismi Ömer Şişmanoğlu ve Djedje’nin golleriyle geçip hayati kıymete sahip bir 3 puanı hanesine yazdıran Denizlispor , bitime 3 maç kala 42 puana ulaştı. Yeşil-siyahlı takım düşme sınırındaki 40 puanlı Kocaelispor’un 2 puan ve 4 basamak üzerinde yer aldı. Haftaya dönemin en kıymetli maçlarından birinde 38 puanla düşme sınırındaki Menemenspor’u konuk edecek Denizli, dönemi Harika Lig ‘i garantileyen Ümraniyespor ve Play-Off bileti alan BŞB Erzurumspor’la oynayarak noktalayacak.

Mutlaka ligde kalmak istediklerini belirten teknik yönetici Mesut Bakkal, “Avantajı düzgün kullandığımızı düşünüyorum. Denizli halkına bir bayram armağanı oldu. her insanın bayramını da kutluyorum, inşallah sağlıklı ve memnun bir bayram geçirilir. Oyuncularımızı da kutluyorum, taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum, düzgün bir taraftar vardı. Artık Menemen maçı var, ona hazırlanacağız. Biz avantajı Gençlerbirliği maçında kullandık lakin öbür gruplar da kazanıyorlar. Bu yarış sene sonuna kadar devam edecek. Yeterli bir yol aldık gidiyoruz. Son 10 maçta 7’nci galibiyet, inşallah bu kritik puanı önümüzdeki Menemen maçı ve daha sonrasında oynayacağımız 2 maça yeterli bir biçimde yansıtıp bu ekibin kümede kalmasını istiyoruz” dedi.

DHA