Çaykur Rizesporlu Van den Hurk: Âlâ bir maç çıkaracağımızı düşünüyorum

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1’inci Lig takımlarından Çaykur Rizespor , ligin 5’inci haftasında 11 Eylül Pazar günü alanında oynayacağı Yılport Samsunspor maçı hazırlıklarına devam ediyor. Mehmet Cengiz Toplumsal Tesisleri’nde gerçekleşen idman öncesi, yeşil-mavili gruba bu dönem transfer olan Anthony Van den Hurk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 2’nci maçında gollerine başlamanın memnunluk verici bir olay olduğunu tabir eden Van den Hurk, “Maçı da kazanmamız Beni daha da keyifli etti. Olağan ki benim gollerimin galibiyetimize de yaraması tek isteğim. Benim gol atmam hoş bir şey lakin bunun galibiyetle süslenmesi en değerli şey. Benim gol atıp kaybetmemizin hiç bir manası yok. Umarım attığım goller galibiyetimizi sağlar. O yüzden bir gol maksadı koymadım. Kâfi ki goller galibiyetlere yardımcı olsun” formunda konuştu.

“ELİMDEN GELENİN EN DÜZGÜNÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Yeni bir etrafa gelindiğinde bir alışma süreci olduğunu belirten Van den Hurk, “Geldiğim andan itibaren hem kulüp olarak hem kent olarak herkes bana yardımcı oluyor. Bunu net bir biçimde bakılırsabiliyorum. Buda ahenk sürecinizi kısaltan bir şey. Hem aileme hem bana herkes yardımcı oluyor. Şu anda önüme bakıyorum. Yeni bir grup bir şeyleri başarmam gerektiğini biliyorum. Onun için elimden gelenin en güzelini her maçta yapmaya çalışacağım” dedi.

“İYİ BİR MAÇ ÇIKARACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Hafta sonu Çaykur Didi Stadyumu’nda oynanacak Yılport Samsunspor maçı ile ilgili konuşan Van den Hurk, “Samsunspor‘u biliyorum, arkadaşlarım anlattı. Şampiyonluk adaylarından, güzel oyuncuları var. Ancak şu ana kadar uygun gitmiyorlar, son maçlarını da kaybettiler. Taraftarlarını keyifli etmek için fazlaca istekli bir biçimde buraya gelecekler. Çok istekli olacaklar. Bizim de en az onlar kadar istekli olmamız lazım ki maçı kazanabilelim. Derbi olduğunu farkındayım. Düzgün bir maç çıkaracağımızı düşünüyorum” sözlerini kullandı.

Rukiye MEYVECİ / RİZE, (DHA)