Çarpıcı yazarlar grev sıralarında romantizm için mola veriyor

canvade

Yeni Üye
LOS ANGELES – Bileğine mavi bir iplik bağlamış olan Brett Maier, “Tam olarak aşk için burada değilim – bir grev için buradayım baba,” dedi.

35 yaşında bir televizyon yazarı olan Bay Maier, kısa bir süre önce, Hollywood prodüksiyonlarını felç eden bir yazar grevinin dokuzuncu gününde düzinelerce yazarın toplandığı Universal Studios yerleşkesinin dışındaki bir grev sırasına gelmişti. Ancak Writers Guild of America, daha iyi tazminat ve stüdyo korumaları sağlamaya odaklanmış olsa da, üyeliği insandır: Aynı insanlarla saatlerce dolaştıktan sonra, bazı bağlantılar mutlaka ortaya çıkacaktır.

Maier müstakbel grevci babası hakkında, “Grevden sonra bir şey olsaydı, bu harika olurdu,” dedi. “Ama her gün buraya gelip dört saat sohbet edip sonra eve gidebileceğim biri varsa, ne mutlu bana.”

Çarşamba günü saat 17.00 civarında, çoğunlukla Amerika Yazarlar Birliği üyelerinden oluşan büyük bir kalabalık, Universal grev hattına kısa bir yürüyüş mesafesindeki bir Studio City taco lokantası olan Roadside Taco’da bekarlar için bir araya geldi.

Restoranın önünde kuyruklar vardı, bu yüzden hareket etmesi zordu. Gecenin yaklaşık bir saatinde en az 200 kişinin katıldığı, küstahça “Street Up a Romance” başlıklı etkinliğe katıldı.

Bir bistro masasında tek başına oturan ve sosyal toplantılara ara veren bir film yapımcısı olan Diego Ramirez, “Trafik gibi,” dedi. “Ne kadar yoğunsa, hareket etmesi o kadar zor.”

28 yaşındaki Anabel Iñigo, sonunda iletişim bilgilerini verdiği bir adamla “çok çapkın” dediği bir sohbete girdiğinde dışarıda bir masa ayarlamak için bekliyordu.

“Yanlışlıkla onun telefonuna mesaj attım ve adımı yanlış yazdım çünkü dört saat koşmaktan çok yorulmuştum” dedi. “Soyadım INIGO ve bir D ekledim. Bunu neden yaptığımı bilmiyorum.”

Michael Robin, o gün “şirketleri kendilerinden kurtarmak” için mücadele ederken, grev hattındaki birini fark etti ve onları restoranda görmeyi umdu.

“Yaya geçidindeydim,” diye hatırladı Bay Robin. “Turuncu bir yelek ve WGA Kaptanı’nın beyzbol şapkası takıyordu. Hayatımı karşıdan gelen trafikten kurtardı. kıvılcımlar uçuştu.”

“Burada olacağını söyledi, o yüzden göreceğiz,” diye devam etti. “Ona bire bir etkinliği bilip bilmediğini sordum ve ‘Ah evet, bu ertelemeyi ben talep ettim’ dedi.”

Mikserden saatler önce, protestocular Universal Studios’un dışındaki kaldırımları doldurdular, daireler çizerek yürüdüler, ilahiler söylediler ve pankartlar salladılar. Grev hattının karşısındaki bir masada organizatörler farklı renklerde iplik şeritleri dağıttı: mavi, erkeklerle ilgilendiğinizi gösteriyordu; kadınlarda pembe; Lila, sen sıvısın. Pek çoğu, barın açık olduğunu duyunca çok sevinerek bir parça alıp bileklerine bağlamak için masada durdu.

Umutlu bir düşünceyi ifade eden bir kişiye kulak misafiri olunabilir: “Belki biriyle tanışırım.”

“Bunu açıkla,” diye yanıtladı birisi.

Kilitlenmeden önceki flört hayatları sorulduğunda, birkaç yazar, yazarların salonlarında veya sette uzun saatler çalışarak romantizme zaman ayıramayacak kadar meşgul olduklarını söyledi. Grevin bir parlak noktası: Artık platonik ve romantik bir şekilde sosyalleşmek için daha fazla zamanınız var.

Aslen Bulgaristan’dan bir TV dizisi yazarı olan Varta Torosyan, sektörde onun yaşam tarzını anlayabilecek ancak zaman bulmakta zorlanan biriyle çıkmayı tercih edeceğini söyledi.

“Cidden WGA’nın kendi OkCupid’i – OkWriters veya her neyse olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“Hayatımızdan ve birikimlerimizden sıyrılmak için değil, özel bir hayatımız, kendimize sürdürülebilir bir yaşam ve zamanımız olması için mücadele ediyoruz” diye ekledi.

43 yaşındaki bir film yapımcısı olan Ashunda Norris, Çarşamba günü Paramount Stüdyolarındaki gösteriden biraz dinlenmek için ayrıldı. Yıllardır bekar olduğunu ve yakın zamanda bir lezbiyen flört uygulaması olan Her’i denediğini, ancak çoğunlukla flört etmeye ara verdiğini ve süreci “ezici” olarak tanımladığını söyledi.

“Yapım öncesi veya yapım aşamasındayken herhangi bir randevu olmayacak” dedi. “Sekiz saat, on saat, bazen on iki saat sette olduğumda, bir randevuya gidecek enerjim yok.”

Paramount kapılarının dışında, düzinelerce protestocu işaretler sallarken, diğerleri üyelerin bir dilimle doldurması için açık pizza kutuları taşıdı. Toplantı aynı zamanda, Lonca’nın Siyah Yazarlar Komitesi tarafından düzenlenen, siyah yazarların grev hattındaki ilk resmi toplantısıydı. (Garven hattındaki bir arkadaşı, bölgeyi uygun siyah adamlar için taradığını itiraf etti. Bekarların karışımını biliyordu, ancak Paramount kapılarının dışında şansı daha iyi olduğu için geçmesine izin verdi.)

Roadside Taco’da, açık oturma alanı kalabalıktı ve açık barda bir içki almak için bekleyen uzun bir insan kuyruğu kıvrılıyordu. İnsanlar margarita ve taco için ellerini serbest bırakabilsin diye çeşitli köşelere baş aşağı grev tabelaları asıldı.

Mikser, birlikte bir flört işi yürüten iki sektör profesyoneli olan Jaydi Samuels Kuba ve Lauren Rosenberg’in buluşuydu; “Lopez Lopez’e Karşı”nın dizi sorumlusu Debby Wolfe; dizinin yazarlarından biri olan Marcos Luvanos; ve yazar Deanna Shumaker.

Bayan Wolfe, insanların diğer bekarlarla grev hattında buluşmaya ilgi duyduklarını duyduğunu ve son büyük grevden sonra modellenen bir miksere ev sahipliği yapmak için ilham aldığını söyledi: “Bu efsaneleri, Eşlerinin grev sırasında tanıştığı yazarlardan duyduk.” 2007’de.”

Bay Covington tarafından 2007’de düzenlenen tek kişilik grev gösterisinde son grev sırasında tanışan Hunter Covington ve Stacey Traub, Çarşamba günü telefondaydı. Geçenlerde 10. evlilik yıldönümlerini kutladılar.

Bayan Traub, “Buradaki herkesin bolca zamanı var – sahip oldukları tek şey zaman,” dedi. “Günde sadece dört saat gösteri yapmanız gerekiyor, günün geri kalanı boş zamanınızda.”

Bir televizyon yazarı olan Nye Littlejohn, Paramount’taki siyahi yazarlar toplantısında tanıştığı sevimli bir adamı ararken Yol Kenarı’ndaydı.

“Orada gerçekten güzel biriyle tanıştım ama o burada değil, bu yüzden bekar değil” dedi.

Bir aktör ve yazar olan Mushad Moore, restoranın verandasının arkasında, kalabalıktan uzakta tek başına oturdu. Öğleden sonranın büyük bir kısmında grev hattında bekledikten sonra sadece dinlenmek istiyordu.

“Cehennem kadar yorgunum” dedi. “Şu anda karışım bana gelmeli.”

Kıvılcımlar Max Larsen ve Phillip Walker’a uçtu. Bay Walker, Universal’in dışındaki grev sırasına vuruyordu ki, birisinin bileğindeki mavi ipliğe atıfta bulunarak “Ah, merhaba mavi” diye seslendiğini duydu.

Walker, “Baktım ve gerçekten sevimli bir adam vardı ve bu Max’ti” dedi. “Ve bu saatler önceydi!”

İkili daha sonra barın karşısında bakıştıktan sonra Roadside’da buluştu ve sonunda bir masaya oturdu ve ikisinin de Chicago’lu olduğu gerçeği hakkında konuşmaya başladı. Bir noktada, bir öpücük bile değiş tokuş ettiler.

Bay Maier bir kokteyl almak için Yol Kenarında bekledi, ancak hala bir grev belirtisi yoktu baba: “Bir saattir sırada bekliyorum, bu yüzden onu henüz bulamadım” dedi.

Düzenleyicilerden biri olan Bayan Samuels Kuba, gecenin beklentilerini fazlasıyla aştığını söyledi. “Bence insanlar greve odaklanacağımızı ve o kişiyi daha sonra tacos’ta bulacağımı biliyordu” dedi.

Romantizm girişimleri sadece gözcülerle sınırlı değildi: Kısa varlığı boyunca, @WGAStrikeBaes Twitter hesabı, gözcülerdeki kaçırılan temaslar arasında köprü kurmaya yardım etme sözü verdi. Sayfa daha sonra, cinsiyet spekülasyonu ve “ateşli Latinx” ve “Nubian tanrıçası” gibi ırksal klişeler içeren gönderilerin paylaşılması üzerine bir kargaşaya neden olduktan sonra kaldırıldı. Hesabı oluşturan kişi bir görüşme talebini reddetti.

Bazı grevciler, grevi gölgeleyebileceğinden korkarak grev hattında flört etmekle ilgilendiklerini ifade ettikleri için başkalarını eleştirmek için internete girdi. Ancak diğerleri, Bekarlar etkinlikleri ve Siyah Yazarlar Buluşması gibi etkinliklerin, uzun bir grev olması beklenen bir süreçle WGA üyeliğini sürdürmeye yardımcı olacağını savundu.

Strikers, miksaj masasından bir gün sonra, Perşembe günü Disney Stüdyolarında tam güçteydi. Bazıları kampüste tur atarken diğerleri karaoke oynayıp Destiny’s Child’ın “Survivor” ve “Hey Ya!” OutKast tarafından.

28 yaşındaki Michael Rodriguez, önceki gece Disney’de gösteri yaparken Singles Mixer’daki deneyimini özetledi. “Doluydu” dedi. “Mekan bizi tutamadı. Birçok yazar aşkı bulmakla ilgilenir. Bence bunun anlamı bu.”

Bir aktris olan Shakinah Starks, kimseyi aramadığını ancak “yarı sevimli” olarak tanımladığı şeyi bulduğunu söyledi.

“Birisi yanlışlıkla bana bir işaretle vurdu” dedi. Adam özür diledi ama bir arkadaşı bir fırsat gördü. Bayan Starks, “Arkadaşım ‘Şimdi ona bir içki borçlusun’ dedi” dedi. “Ben de ona baskı yapmak istemiyorum çünkü o da para almıyor” gibiydim.

Bir gün önce siyahi yazarların toplantısının planlanmasına öncülük eden yazar-yapımcı Tash Gray, Disney grev hattında kendisine teşekkür eden insanlardan ve Siyah Bekarlar için bir Plan Karıştırıcı yapmasını isteyen diğerlerinden çok sayıda mesaj aldığını söyledi.

“Bu talebi iki kez aldım ve bunlardan biri bir erkektendi” dedi. “Ben de ‘Biliyor musun? Buna açık olurdum.’”

Matthew Rasmussen, etrafta kimin olduğunu görmek için ara sıra Grindr’ı grev gözcülerinde kontrol ettiğini itiraf etti. CBS’deki başka bir gözcüyle iyi anlaştı ve öğleden sonranın çoğunu birbirlerini tanımakla geçirdiler. Bay Rasmussen, meslektaşlarının önünde ona çıkma teklif etme konusunda isteksizdi ve günün sonunda sonunda ayrıldılar.

Onu Grindr’da ve sosyal medyada bulamayınca aramaktan neredeyse vazgeçti ama adam kısa süre sonra ona mesaj attı.

Cumartesi günü bir telefon görüşmesinde Rasmussen, “Temelde hissettiklerimin bir yansımasıydı” dedi. “‘Dostum, seni gerçekten bir içki içmeye götürmek istedim ama bunu iş arkadaşlarımın önünde yapmak istemedim’ gibiydi.” Hafta sonundan önce bir barda buluşup anlaştılar.

Rasmussen, “Sanırım birbirimizi görmeye başlayabiliriz,” dedi.

düşüncelerini gönder Thirdwheel@Haber için hikayeler ve ipuçları.