Bursaspor haberi… Tamer Tuna: Taraftarımıza güzel futbol seyrettireceğiz

Dogus

Aktif Üye
Bursaspor Teknik Yöneticisi Tamer Tuna, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında kadronun son durumu ile ilgili bilgi veren Tamer Tuna, “Çok olumlu iki müsabaka oynadık. Lakin değerli olan sonuç almak. İki maçta da alamadık. Oyuncularımızın bize verdiği yanıtlar ve ikinci yarıda neler yapabileceğimizi göstermeleri kıymetliydi. Süreç devam edecek. İkinci yarı bizi kuvvetli maçlar bekliyor. Amacımız hiç bitmeden devam edecek. hiç bir vakit Bursaspor’un maksadı bitmeyecektir. Bizim yaptığımız planlamalar, hem uygun futbol seyrettirmek tıpkı vakitte sonuçları alabilmek. Adanaspor maçı ile birlikte daha da fark oluşturacağımızı düşünüyorum. Bu hususta bize güvenebilirler. Taraftarımıza uygun futbol seyrettireceğiz. Her türlü dayanağı de bakılırsaceğimize inanıyorum. Oyuncuların gelişmenini yakından nazarancekler. Umarım son bitiş düdüğüne kadar taraftarımız kadromuzun yanında olur. Üstün Lig yolundaki tüm çabayı ortaya koyacağız” diye konuştu.

“Kısa mühlet ortasında ortamıza katılan oyuncular olacak”

Tamer Tuna, transferle ilgili yöneltilen soruya, “ Transfer süreçlerini hayli fazla yaşayan bir teknik yöneticim. Dönem başı ve ortasında katıldığım epey ekipler oldu. Göztepe ve Antalyaspor’da bunları yaşadık. Sivasspor da dahil olmak üzere alışık olduğum bir vakit. Sabırlı olunması gerekli. Transfer sürecinin net tarihleri belirli. Biz fazlaca netiz. Hangi mevkilere gereksinim var ve nerelere alınacağı istikametinde. Yabancı oyuncuların sözleşmeleri de belirleyici olacak. Tahminen yarından itibaren gelecek oyuncular olabilir. Pazartesi’den daha sonra ortamıza katılacak oyuncular olacak. Bütçe de hayli kıymetli. Ödemelerle ilgili sorumlulukların yerine getirilmesi gerekir. Onlar da yapılıyor. Tüm ödeme planı ile ilgili transfer matematiği yapıyoruz. Transfer katiyetle olacak. Bu bir muhtaçlık. Giden oyuncularla ilgili de epey değerli. Benim de telefonda görüştüğüm transfer görüşmeleri oldu” karşılığını verdi.

“Süper Lig’de bile milyon dolarlar verilmiyor”

Emirhan Aydoğan ve İsmail Çokçalış’la ilgili yaşananları aktaran Tamer Tuna, “Bizde Vakıfköy’den yetişen 14 oyuncu var. Türkiye liglerinde 100’lerce oyuncu var. Gidenler olabilir. Bence temel değerli olan niye bu duruma gelindiğidir. Benim için isim kıymetli değil. Her oyuncu sorumluluk taşımalı. Bizim Bursaspor’un geleceği ile ilgili planlarımız var. Burası futbolcu fabrikası. Altyapıda 200’ün üzerinde lisanslı futbolcumuz var. Binlerce çocuğun ortasından geliyorlar. Bu çocuklar nasıl Bursaspor’a para kazandırmadan gitmeyi düşünüyor bu da önemli bir durum. TFF 1. Lig’de olunmasına karşın önemli kontratlar veriliyor. Ona karşın oyuncuların tutumları şaşırtıyor. Artık Harika Lig’e bile milyon dolarlara oyuncular gitmiyor. Taha Altıkardeş ve Batuhan Kör’e de teklifler olduğu söyleniyor. Gidip oynayabilmeliler lakin kıymet ölçüsü de fazlaca önemlidir” dedi.

“Tim Matavz ve Massimo Bruno’ya teklif yok”

Tim Matavz ve Massimo Bruno ile ilgili çıkan tezleri da pahalandıran Tamer Tuna, “Tim Matavz’la ilgili çıkan haberler gerçek değil. Klinik manada sıkıntıları vardı. Gaziantep deplasmanına da gelmek epey istediler. Ateşli durumlar öbür futbolcularda da oldu. Covid testleri olundu ve her insanın negatif çıktı. Dün bile baktık bir daha negatif. O yüzden oyuncularımızı koruyoruz. Massimo Bruno ve Tim Matavz’la ilgili değil yalnızca. Bursa’da evlerindeydiler. Massimo Bruno Türkiye’den de ayrılmadı. Tim de iki günlüğüne gitti geldi. Önemli ve resmi teklif de olmadı bu isimlere. Bizim gitmesini istediğimiz kimi futbolcular var. Onlarla ilgili kanılarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor” sözlerini kullandı.

“Ofansif istikamette 1 ya da 2 transfer yapacağız”

Yabancı oyuncuların kulübe yük olduğunu söyleyen Bursaspor Teknik Yöneticisi Tamer Tuna, “Yabancı oyuncu sayısını düşürmeye çalışıyorum. Kulübe yük olduğunu düşünüyorum. Takım haricinde yabancı oyuncu da bırakmak istemiyorum. Transfer mevkileri de değerli. Takımda biraz dengesizlik var. Savunma manasında görüştüğümüz oyuncular var. Basına yansıyan oyunculardan gerçek olan var, yanlış olan da var. Yarından daha sonra transferle ilgili gelişmeleri nazaranceğiz. Ofansif tarafta de 1 ya da 2 oyuncu düşünüyoruz” halinde konuştu.

İHA