Ümraniye Belediye Lideri Yıldırım: Ümraniye’ye bu şampiyonluk helal olsun

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1’inci Lig’de bitime 3 hafta kala Spor Toto Muhteşem Lig ’e yükselmeyi garantileyen Ümraniyespor’un kutlamalarının akabinde, Ümraniye Belediye Lideri İsmet Yıldırım, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Dün Trabzonspor ’un şampiyon olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Bugün de Ümraniye 1’inci Lig’den, Üstün Lig’e çıktı. Tüm taraftarlarımızı tebrik ediyorum, gençlerimizi tebrik ediyorum. Atletinden, antrenörüne, yardımcı antrenörüne, hepsinin başka ayrı gözlerinden öpüyorum. İdare konseyi liderimiz Tarık kardeşim, idare konseyindeki arkadaşlarımız, her türlü hizmette yanımızda yer aldılar. Ümraniye’ye bu şampiyonluk helal olsun. Kıymetli bir şey başardık. Azmiyle, cüretiyle, birlik ve birlikteliğiyle başardık. Hocası yeterli olsa, idaresi düzgün olsa, futbolcular oynamasa ne yapsın hocası? Onun için biz bir birlik içerisinde, bütün arkadaşlarımızla bir tek yere vurduk, şampiyonluğa. İyisiyse dedik. Cenab-ı Hak nasip etti. Şükrediyoruz. İkili bayram yaşıyoruz. Ramazan Bayramı artı Ümraniye’nin bayramı. Türkiye’de Trabzon’un bayramıydı, her yer Trabzon’du. Artık her yer Ümraniye” tabirlerini kullandı.

“10 BİN KİŞİLİK BİR STAT YAPACAĞIZ”

10 bin kişilik bir stat yapacaklarının muştusunu veren Yıldırım, şöyleki konuştu:

“Görüyorsunuz bize bir stat ve altyapı lazım. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın dayanaklarıyla, direktifleriyle, buraya epey hoş, 10 bin kişilik bir stat yapacağız. Çok hoş 6-7 tane saha yapıp altyapılarımızı güçlendireceğiz. Bizim üzere kadroların kesinlikle altyapılarının kuvvetli olması lazım. Yabancının azalması lazım. Yerlilerle, çocuklarımızla bir arada çocuklarımızı geliştirmemiz lazım. Ümraniye’de bu fidan var. Ümraniye’de 120 bine yakın çocuk var. Bunların hepsinde futbol aşkı var, spor aşkı var. Spor köyümüzle birlikte Ümraniye bir öbür olacak inşallah. İyi olsun.”

İSTANBUL, (DHA)