Turgay Altay: Oyuncularıma daima güvendiğimi söylüyorum

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 21. haftasında Manisa Futbol Kulübü, deplasmanda Denizlispor ‘u 1-0 mağlup etti. Maçın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Manisa FK Teknik Yönetici Turgay Altay, bedelli bir galibiyet aldıklarını vurguladı ve şu sözleri kullandı:

‘Bizim rolümüzü belirleyecek en kıymetli maç’

”Öncelikle şöyleki başlayalım. Geçen hafta hakikaten hayli güzel oynadığımız, tahminen de ben geldikten daha sonra Manisa Futbol Kulübü’nün oyun ideolojisine göre, iç alanda oyunu bu kadar forse ederek ve hakikaten biroldukca konuma girerek hüzünlü ayrılmıştık. Ancak sonuçta biz de maçın başında oyuncularımıza şunu söylemiş oldum; bu maç o denli bir maç ki beşik maçlardan bir tanesi ve bizim rolümüzü belirleyecek en değerli maçtır. Denizlispor’un da galibiyete muhtaçlığı vardı. Biz de kazanmak istiyorduk. Oyun kültürümüz ve oyun karakterimiz aslına bakarsan alana yansıttığımız vakit işler daha kolaylaşıyor.”

‘Her puan değerli’

”Bugün de deplasman olarak güç gündü zira oyunu oynamak isteyen ekibe karşı maçın 1. dakikasından 90. dakikasına kadar düzgün gayret ettik. Bu galibiyetin bize getirisi şu olacak; biz seri yapmak zorundayız. Oyuncularıma daima güvendiğimi söylüyorum. Umarım tekrar bir başlangıç olur. Nitekim her puanın bedelli olduğu ve her topun sonuna kadar kovalandığı bir ligde pahalı bir 3 puan aldık. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Dediğim üzere önümüzdeki haftadan itibaren bu galibiyet serisiyle başlayan, bizi amaçlarımıza götüren yolun bir başlangıcı olarak temenni ediyorum”