Sinan Kaloğlu: Umut döneminde fazlaca fazla dayanak nazaranmiyoruz

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1’inci Lig’de Altay, konuk ettiği Çaykur Rizespor ‘a 2-0 yenildi. Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu, dar bir takıma sahip olduklarını ve sakat oyuncuların eksikliğini hissettiklerini söylemiş oldu.

Taraftarların oyuncuları ıslıklayıp, kendisini istifaya davet etmesine yenilgiden daha fazlaca üzüldüğünü tabir eden Sinan Kaloğlu, “Taraftarlarımızı anlıyorum, onları üzdüğümüz için özür dileriz. Buraya gelen epeyce azdı maalesef. Umut döneminde epeyce fazla takviye bakılırsamiyoruz. 16-17 yaşındaki oyuncularımızın pas yanılgısında reaksiyon aldığını gördük. bu biçimde reaksiyon almaması gerekir. Onlara sabır göstermemiz gerekir” diye konuştu.

“Kadromuz bu. Transfer yasağımız var. Dışarıdan gelen olmayacak” diyen Altay teknik yöneticisi şöyleki devam etti:

“Bir uğraş gösteriyoruz. Bugün kazansaydık 4-5 grubu altımıza alacaktık. Bu oyuncular kaç haftadır yüreğini ortaya koyarken bizim daha fazla takviye almamız lazım. Taraftardan, topluluktan ve kentten. Bu oyuncularımız yuhalanıyor, ben istifaya davet ediliyorum. Bu kadar emeğimiz var. Futbolda doğal ki yenilgiler de var kıymetli olan sabır göstermek. Bu anda takviye görmemiz gerekir. Bu çocuklar ikinci maçında top almaya sarfiyat mi bu seyirci önünde. Beni en epeyce üzen bu oldu. Yenilgiden daha fazla üzüldüm. Milyon TL’lik kadrolarla baş başa oynadık haftalardır. Ekibi bir noktaya getirdi. Bu sabırsızlık niçin? Kulübümüzün en değerli yılı. Biz bu sene ligde kalacağız, kalmak zorundayız. En büyük gücümüzü yanımızda görmek istiyoruz, karşımızda değil.”

DHA