Samsunspor’da Yasin Öztekin periyodu bitmiş oldu! Yücel Uyar deklare etti

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig takımlarından Samsunspor, hafta sonu ligde kalma uğraşı veren Boluspor’a deplasmanda konuk olacak. Kırmızı-beyazlılar, maçın hazırlıklarını Nuri Asan Tesisleri’nde teknik yönetici Yücel Uyar idaresinde sürdürdü. Dönem sonu akademideki bakılırsavine geri dönecek olan Uyar, egzersiz daha sonrasında açıklamalarda bulundu.

“Az da olsa görülen play-off ışığına gerçek yürümek istiyoruz”

Boluspor maçını kazanarak birinci 6 umutlarını sürdürmek istediklerini söz eden teknik yönetici Yücel Uyar, “Geldik 3 maç oynadık. Hiç rahat maç oynadığımızı düşünmüyorum. Artık bir daha Boluspor müsabakası üzere kıymetli bir maç daha var. Bolu’nun durumu nitekim çok kritik. Tahminen bizimle kalsa küme düşme tehlikesini daha derin yaşayacak. Lakin bizim için biraz da olsa, play-off için ışık göründü. Biz o ışığa gerçek yürümek istiyoruz. Onun için, elimizden gelenin en uygununu yapacağız” dedi.

“Yasin Öztekin ile vedalaştık”

Takımın en skorer oyuncusu olan Yasin Öztekin’in bugün prestiji ile yakımdan ayrıldığını belirten Yücel Uyar, “Bugün ekip kaptanımız Yasin Öztekin ile vedalaştık. Kendisine futbol hayatında muvaffakiyetler dileyip, emeklerinden dolayı teşekkür ettik. Bunun yanında eksik oyuncularımızdan Hasan Kılıç en az 2 hafta ortamızda yok. Recep Burak Yılmaz dönemi kapattı. bir daha Melih Okutan da büyük bir ihtimal ile dönemi kapattı. Bunun yanında geçen hafta maçta bileğine darbe alan Melih Okutan idmana çıkacak ancak durumu belirli değil. Dün Tallo’nun yavaşça bir sakatlığı oldu. Tomane’nin bir sakatlığı var. Lakin hekimimiz oynayabilir dedi. Biz en sağlamlarla Boluspor maçına çıkacağız. Zira rakip yönetim etmiyor bizi. O yüzden en sağlıklı adamlarla Boluspor maçında elimizden gelinin en güzelini yapacağız. İnşallah yeterli sonuçlar olur” diye konuştu.

Takımdan Yasin haricinde diğer oyuncuların da ayrılabileceğini vurgulayan Uyar, şunları söylemiş oldu:

“Sözleşmesi biten önümüzdeki yıl bizim planlarımızda olmayan ya da bizimle devam etmek istemeyen oyuncularla olabilir. Şu anda isim vermem gerçek değil. Boluspor maçı bizim için değerli. Tabi rakibin nasıl puan alacağı da değerli. daha sonrasında daha fazlaca önümüzdeki dönem bizimle devam edecek oyuncularla kadroyu görüp planlama yapmayı uygun görüyorum, prensip alarak. Mühlet almayan oyuncularımız var. Onlara baht vereceğiz. Altyapıdan 3-4 oyuncu oynatmak istiyorum ortam müsait olursa ancak şu an hiç rahat bir maça çıkamadık. Sonuçlar bir yere getirdi bizi. Oynanan oyundan da mutluyum aslında. Benim taleplerime yanıt veriyorlar. Bu maçı da iştahlı oynarsak, zannediyorum, güzel sonuçla döneriz. Lakin dediğim üzere tüm maçlar bıçak sırtı.”

İHA