Samsunspor’da amaç Sakaryaspor galibiyeti

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig gruplarından Samsunspor, Teknik Yönetici Bayram Bektaş’ın gruptan ayrılmasının akabinde çalışmalarına Tahlil Departman Şefi Emre Bayraktar idaresinde devam etti. Nuri Asan Tesisleri’nde Sakaryaspor müsabakasının taktik idmanını gerçekleştiren kırmızı-beyazlılarda Emre Bayraktar, idman daha sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Sakaryaspor maçında alacağımız 3 puan hayli önemli”

Tüm hazırlıklarını 3 puan almak için yaptıklarına dikkat çeken Emre Bayraktar, “Kısa mühlet evvel Bayram Bektaş ile yollar ayrıldı. Ona ve takımına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. sonrasındasındasında nazaranv bize bildirim edildi. Bunu da onurla ve gururla karşıladık. Sakaryaspor maçının hazırlıkları için çabucak düğmeye bastık. aslına bakarsanız bundan evvelki haftadan biz oynayacağımız rakibin maç tahlilini yapıyoruz. Ona bakılırsa haftalık planlamamızı yaptık. Ona göre rakip savunmada, hamlede ne yapıyor çalışmalarımızı yaptık. Bugünde bir daha taktik antrenmanımızı tamamladık. Yarın ter antrenmanımızı yapıp, daha sonrasındada maç saatini bekleyeceğiz. Grup olarak maça inanıyoruz. Oyuncularımıza güveniyoruz. Bu maçta hiç olmadığı kadar taraftarlarımıza, basın mensuplarına, kentteki tüm vatandaşlara muhtaçlığımız var. Birlik birliktelik içerisinde bu maça çıkarsak, istediğimiz soncu alıp, döneceğimize canı gönülde inanıyorum. Burada alacağımız 3 puanın epey pahalı olduğunu biliyoruz. İnşallah burada bu hafta 3 puanımızı alıp, gelecek hocamıza da ufak bir armağan vermiş oluruz ve elini de rahatlatmış oluruz. İnşallah 3 puanı alıp, ulusal maç ortası var biliyorsunuz, iznimizi yapıp, tekrar çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

Takımdaki sakat futbolcular hakkında da bilgi veren Bayraktar, “Samsunspor kulübünde eksik diye bir oyuncu tabirini kabul etmiyorum. Burada 27 kişilik geniş bir takımımız var. Olmayan oyuncunun yerinde oynayacak futbolcu da en az onun kadar kaliteli. Biz burada bir ekibiz, olan ya da olmayan hayli kıymetli değil. Biz alana çıkıp, gereğini yapacağız” diye konuştu.

Taktik idmanında yavaşça sakatlıkları bulunan Alim Öztürk ve Osman Çelik ekiple çalışmazken, sakatlığını atlatan Fofana ise kadroyla çalıştı.

Öte yandan idmana 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti üyeleri de katıldı. Cemiyet üyeleri idman öncesinde Sakaryaspor maçında Samsunspor’un başında yer alacak Emre Bayraktar’a muvaffakiyetler dileyip, çiçek taktim etti.