Recep Uçar: “Hikayemizi keyifli sonla sonlandırmak ismine çaba edeceğiz“

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 20. haftasında Ümraniyespor konutunda Kocaelispor’u 1-0 mağlup etti. Maçın akabinde basın toplantısında konuşan Ümraniyespor Teknik Yöneticisi Recep Uçar, birinci yarının son 4 maçını kazanan bir takım olarak ikinci yarıya da düzgün bir giriş yapmak istediklerini tabir ederek, “Kocaeli kadrosunun her ne kadar eksikleri olsa da bugün alana düzgün bir 11 ile çıktı ve genel manada yeterli oyunculardan şurası. Oyunu genel manadan denetim eden Ümraniye ekibi vardı. Birinci yarıda fazlaca konum vermediğimiz, değerlendiremediğimiz bir oyun. İkinci yarı denetim ederek başladığımızı ve Onur ile konum kaçırdığımız bir başlangıç. Kocaeli’nin en büyük silahı çıktığı kontralarla bulduğu durumlardı. 2 tane bu biçimde konum bulduk onlardan. Devre ortası oyuncularıma maçın son anına kadar oyun disiplininden korkmama, atak opsiyonlarını değerlendirmelerini istemiştim. 90’da gelen golle 3 puan aldık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Gerek geçmiş yıllarde, Ümraniye kadrosunun ikinci yarılardaki performansının daha düşük olduğunu öne sürerek oluşturulan algı ve niyetlerin tersine bu ekip, bu çocuklar, bizler küçük bir aile ve topluluk olarak yarışın son anına kadar bu hoş öykümüzü memnun sonla sonlandırabilmek ismine gayret edeceğiz. Kocaelispor’a da muvaffakiyetler diliyorum“ dedi.

Ozan Buğra Koşar – Oğuzhan Ort / İSTANBUL (İHA)