Pastırmalı Fırın Ispanak

canvade

Yeni Üye
Pastırmalı Fırın Ispanak Tanımı İçin Materyaller

• 2 bağ ıspanak
  • Çemeni sıyrılmış pastırma
  • 2 adet yumurta
  • 2 adet kuru soğan
  • 1 yemek kaşığı tereyağ
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1.5 yemek kaşığı domates salçası
  • 1 tatlı kaşığı biber salçası
  • Tuz
  • Köfte baharatı
  • Kimyon
  • Pul biber
  • Kırmızı toz biber
Pastırmalı Fırın Ispanak Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

Merhabalar uzun bir ortadan daha sonra tekrar buralardayım. ????????‍
♀
???? Mükemmel bir tanım ile geldim.Ispanak ıspanak olalı bu biçimde lezzet görmedi deneyin pişman olmayacaksınız????Hem göze hem mideye hitap eden fırında pastırmalı ıspanağın yapılışına geçelim. ????????

1. Öncelikle bol su ile ıspanaklarımızı yıkıyoruz. Ben bir türlü temizlendiğine ikna olamıyorum bu etap bana biraz uğraştırıcı gelse de bu lezzet için kıymet????
  2. Ispanakları biraz haşlama yapıyorum bu niçinle ocağa tencere ile su koyuyorum.
  3. daha sonra doğuyoruz güzelce ıspanakları. Doğrama süreci bitence ısınan suyun içine ıspanakları alalım 5-10 dk kadar kaynamaya başlayan suyun ortasında bekletelim.
  4. çabucak sonrasında öteki bir tencerede yağları kızdırıp 2 adet soğanı doğrayıp tencereye ekleyelim.
  5. Pembeleşene kadar kavuralım ve salçaları ekleyelim onları da güzelce kavuralım ve kaynamış suyum ortasındaki ıspanakları süzüp soğanları üzerine ekleyelim, baharatları ekleyelim ve kavuralım.
  6. 20 dk kavrulduktan daha sonra borcamın içine alalım ben küçük uzunluk yuvarlak borcam kullandım.
  7. Üzerine pastırmaları dizelim. Çırptığımız yumurtaları da biraz tuz ve kırmızı biber ekleyelim ve pastırmaların üzerine dökelim evvelde ısıtılmış 180° lik fırında üzeri kızarana kadar pişirelim.Pratik bir yemek diyemem lakin epey lezzetli olduğunu sav edebilirim.Şimdiden afiyet olsun. ????????
Pastırmalı Fırın Ispanak Tanımı Fotoğraflı Yapılışı