Padma Lakshmi “Ulusun Tadını Çıkarın”ın Arkasındaki Kendin Yap Prodüksiyonu

canvade

Yeni Üye
İkinci sezonu Hulu’da bu ay prömiyeri yapılan Taste the Nation’da, uzun süredir realite TV yarışması Top Chef’in sunucusu olan Padma Lakshmi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çeşitli göçmen topluluklarını ziyaret ediyor ve sadece yemeklerini yemekle kalmıyor, aynı zamanda insanlarla röportaj yapıyor. kim yapar

Yemek TV’sinden radikal bir ayrılığı temsil eden ve tarihin, hafızanın ve travmanın yediklerimizle nasıl iç içe geçtiğini vurgulayan program hakkında çok şey yazıldı. 52 yaşındaki Bayan Lakshmi, ister Dearborn, Michigan’da Arap-Amerikalılarla Ramazan orucunu bozuyor, ister Ukraynalı-Amerikalı tuhaf bir şefle piroshky pişiriyor olsun, yemeğin arkasında siyaset ve kültürün nasıl olduğuna ışık tutmayı başarıyor. Anthony Bourdain’in ev sahipliği yaptığı önceki yemek şovlarından farklı olmayan kendin yap belgesel tarzı, bu toplulukları ve mutfaklarını hayranlık uyandıran nesneler haline getirmekten kaçınmayı başarıyor.

Gösterideki görünüşüne daha az dikkat edildi. “En İyi Aşçı” nın aksine, eski model burada kendisini olduğu gibi sunuyor: gösterişsiz, minimal saç ve makyajlı ve fazla gösterişsiz. Düzenlenmiş bir röportajda Bayan Lakshmi, giyim seçimlerinden, neden kendi makyajını yapmayı tercih ettiğinden ve Taste the Nation’a giren diğer estetik seçimlerden bahsetti.

Televizyonda kadınlardan, özellikle de beyaz olmayan kadınlardan bahsetme şeklimizde kültürün değiştiğini düşünüyor musunuz?

ben hep aynıydım Kendim için ilginç olan bir iş yaratmaya devam ettim çünkü bu insanın umabileceği en büyük nimet: sevdiğin işi yapmak ve bunun için para almak. Ama insanların yetişmesi biraz zaman aldı. İnsanlar benim tamamen kendim olmama izin veriyor, hem zeki hem de yakışıklı olmama izin veriyor. Bu iki şey birbirini dışlayan şeyler değildir. Televizyonda bir kadın olarak benim için erkek meslektaşlarımdan tamamen farklı kurallar geçerli. Bu sadece kabul etmek ve savaşmak istediğim bir hayat gerçeği.

Medyanın sizi eski bir model olarak egzotikleştirmesi veya klişeleştirmesinin daha kolay olduğunu düşünüyor musunuz?

Tam olarak neden bahsettiğimi ve bunun nasıl hissettirdiğini anlamak için model olmanıza gerek yok. Bu, iş dünyasındaki kadınlar, bilimdeki kadınlar, gıda endüstrisindeki kadınlar ve yayıncılık alanındaki kadınlar için geçerlidir.

“Taste the Nation”da performansınız oldukça basit. Bu kasıtlı mı?

Şovun Top Chef’den farklı görünmesini istedim. Benim işim, hikayelerini uygun gördükleri şekilde anlatabilmeleri için tüm yarışmacılarımıza kendi platformumu sağlamak. Ben de rahat olmak istiyordum. Top Chef’i gördüyseniz, ince topuklu ayakkabılar ve bir sürü dar, ışıltılı elbise giydiğimi bilirsiniz. Ama Taste the Nation’da kendim gibi görünmek istedim. Yaklaşık bir haftadır yuvalandığım bu topluluklarda başparmak gibi görünmek istemedim.

Gardırobunuza başka hangi hususlar girdi?

Vestiyer görevlim Rachel Wirkus benimle seyahat etmiyor. Bölümleri hallettikten sonra, yılın bu zamanında hava durumuna bir göz atalım. Lowell, Massachusetts’te geçen bölümde yaptığım gibi, eski Kamboçyalı çete üyeleriyle balığa çıktığımda bir çift uzun lastik çizme giydiğimden emin oluyoruz. Ancak, o bölümü yeniden izlediğimde, bir LL Bean kataloğundan fırlamış gibi göründüğüm için şaka yaptım. Ama asla niyet bu değil.

Ayrıca bol bol bol kot pantolon giyiyorsun.

Ses departmanımız olmadığı için fişek takıyorum. Başından beri bizimle neredeyse her bölümü yapan ses mühendisimiz Dimitri Tisseyre tam bir zorba, ama bunun tek nedeni şovun harika olmasını istiyor. Mikrofon paketini görmek istemiyor. Bu yüzden ayak bileğime mikrofon paketini barındıran bir kemer takıyorum. Ve sonra tel, ayak bileğimden, mikrofonun genellikle takılı olduğu sütyenime kadar kıvrılarak ilerliyor.

Şov için saç ve makyajınız olduğunu varsayıyorum.

Saçım, benimle seyahat eden eski kuaförüm Jeanie Syfu tarafından yapılıyor. Sık sık saç maşasını ön panodaki klima kontrollerinin yanındaki sokete takıyor. İlk sezonun ilk birkaç bölümünde çok iyi bir makyözümüz vardı ama sette çok fazla insan varmış gibi hissettim. Belgeselde, yakalamaya çalıştığınız ortamı ne kadar az rahatsız ederseniz o kadar iyidir.

Odadaki kişi sayısını azalttığınızda bir fark hissettiniz mi?

Yaptım. Sadece üç minibüsle dolaştığımızı anlamalısınız ve bu minibüslerden biri kamera teçhizatımız için, sonra başka bir SUV ve hepsi bu. Hiçbir zaman benimle seyahat eden 12 ila 15 kişiden fazlası yok. Dolabım SUV’umun arkasında.

Bir eleştirmen bu şekilde ifade ettiğinden beri uzun bir yol kat ettiler. “Buraya Gel Pozları” “En İyi Patron” da.

Buraya gelme pozları yok. sadece orada duruyorum

Gösteride aynı takıları tekrar tekrar taktığını fark ettim.

Taktığım tüm takılar, ister Rolex ister altın halka küpeler, benim. Çok basit tutuyorum. Genellikle her zaman, bir düzineden fazla yıl önce vefat eden eski bir sevgili tarafından bana verilen Christophorus madalyonunu takarım. Kızım ve babasının birkaç yıl önceki doğum günümde benim için yaptıkları üç taşlı kolyeyi de takıyorum. Dimitri [the sound person] ve sürekli bir ileri geri yaşıyorum çünkü onun zil sesini duymaya devam ediyor. Ama umurumda değil, çünkü hayatta bir şeylerin şıngırdadığını duyarsın.

Şimdi hatırlıyorum, orada büyük bir Yunan topluluğunun yaşadığı Tarpon Springs, Fla.

Evet, çünkü o bir Rolex!

Sade giyinmek kadınlar için zor olabilir. Genellikle iyi görünmemiz beklenir. Ama şık giyindiğimizde bu da olumsuz olarak not ediliyor.

Evet bu doğru. Dikkat çekmeden nasıl iyi görünürsünüz? Hepimiz bunu geçtiğimiz günlerde E. Jean’in Donald Trump denemesinde gardırobunda gördük. Giyinişinde usta buldum. Ben olduğum ve gardırobumda bir Rolex olduğu gerçeğini saklayamam. Ama aynı zamanda çok cana yakın olmak istiyorum. Seksi ve akıllı ama zahmetsiz.