Metin Diyadin: Bütün oyuncularımı kutluyorum

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında Gençlerbirliğ, konutunda Tuzlaspor’a 2-1 mağlup oldu. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlerbirliği Teknik Yöneticisi Metin Diyadin, maçın hakemine sitem ederek şu kelamları kaydetti:

“Kapasiteleri ölçüsünde gösterdikleri gayretten dolayı bütün oyuncularımı kutluyorum. Maçın birinci yarısında 3 tane net konumumuz var. Lakin bu biçimde konumlar deneyim gerektiriyor. İkinci yarı maalesef 10 kişi kaldık. 10 kişi kaldıktan daha sonra geri düşmemize karşın âlâ bir gayret ile golü de bulduk. Son dakika yediğimiz gol ile mağlup olduk. Maçın hakemi Ömer Faruk Turtay, geçen yıl benim buradaki maçımdan daha sonra 5 maç ceza aldı. 5 maçlık cezasını doldurduktan daha sonra Ümraniye maçıma verdiler. Orada da penaltı verdi. Maçın birinci yarısı sarı kartsız lakin bize gelince bu biçimde. Hem transfer yasağı var hem takım ile uğraşacağız. Bir de gelen hakemlerin verdiği kararlar sonuçları belirleyecek. Bunun altından bu çocukların gayretine nasıl bir yanıt vereceksiniz. Merkez Hakem Heyeti bu biçimde durumlarda hangi maçlarda ne olduğunu takip edecek. Cezaya girmemek için daha fazlasını konuşmak istemiyorum. Bütün oyuncularımı tebrik ediyorum. Transfer periyodu de bitti. Her eksildiğimizde atak talihimiz gittikçe azalıyor. Ligin uzunluğunda bunlar fazlaca doğal. Sarı kartlar da birikecek ileride. Bunun altından kalkmak kolay değil, bunun da uğraşını veriyoruz.” (İHA)