Mesut Bakkal: Dikkatli, özverili ve canlı oynamak zorundayız

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 4. haftasında A. Denizlispor meskeninde karşılaştığı Bandırmaspor’a 1-0 yenildi. Maçın akabinde basın toplantısında Denizlispor Teknik Yöneticisi Mesut Bakkal değerlendirmede bulundu. 4 haftada 1 puan aldıkları için üzgün olduklarını söyleyen Bakkal, son dakikalarda risk aldıklarını ve takımdaki eksik oyuncuların sorunlu günler geçirttiğini belirtti.

Bakkal, “Bazı şeyler makûs gidiyor aşikâr. Ömer’i yaklaşık 12 haftadır oynatmaya çalışıyoruz. Aslında oyuna baktığınız vakit da bilhassa ikinci devrede bizim kaçırdığımız iki direkten dönen top, birazda şansızlıktı. Çok fazla durum vermedik. İstikrarlı giden bir maçı kaybettik. Bunun için aslında üzülüyorum. Son dakikalarda baskı kurmaya çalıştık lakin forvete gerçek biraz risk aldık. Gol yollarında biraz daha önde tesirli olmamız gerekiyordu. Tabi sakat oyuncuların oluşu, takımımızın eksik oluşu bize dert günler yaşatıyor ancak geldiğim günde bu biçimdeydi. Bunları toparlayacağız, bunun diğer yolu yok. Bu kadar çaba ediyorsak ve 2-3 tane konuma giriyorsak biraz daha fazlasını yapmamız lazım” dedi.

“Dikkatli, özverili ve canlı oynamak zorundayız”

Oyuncularına güvendiğini ve hak etmedikleri bir yenilgi aldıklarını kaydeden Mesut Bakkal, “Dar bir çerçevede çaba ediyoruz. Ben hiçbir vakit bunun ardına sığınmadım fakat birtakım vakit içinderda da önümüzü işte engelliyor. Alana çıkan oyuncu, oynayan ve oynamayan oyuncu da bilhassa gösterdiğimiz son 15 dakikadaki çırpınmayı daha fazla göstermesi gerekiyordu. Tabi ligin başı diyoruz lakin 4 haftada alınan 1 puan var. Bilhassa geçen yılki çıkışımızdan daha sonra bizim ekibimize yakışmadı lakin 4-5 tane eksikle başladık. Bununda insanların bilmesi gerekiyordu. Biz de bu takımla yer ve format değiştirerek bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Tempo ve oyun olarak daha uygununu yapabileceklerine eminim. Üzgünüm yani fazla bir durum vermeden mağlup olduk ve çocukların hak etmediği bir maç oldu. Bundan daha sonra daha dikkatli, özverili ve canlı oynamak zorundayız. Onu da yapabilecek bir kadro var. Çalışmaya devam edeceğiz” tabirlerini kullandı. (İHA)