Kate Winslet “Rejim” ve Hollywood'daki direniş üzerine

canvade

Yeni Üye
Birçok karakteri gibi, Winslet de kendisini hayatta kalanlardan biri olarak görüyor: İki kamuya açık boşanmadan sağ kurtuldu ve paparazzilerden, onu arabalarda kovalayan veya evini gözetleyen erkek sürüsünden sağ kurtuldu. (Genç bir anne olarak şapka ve güneş gözlüğü taktı, bebeğini duvarın üzerinden komşusuna verdi, kendisi de duvarın üzerinden tırmandı, sonra bebeği arka bahçe kapısından geçirdi ve bir belediye otobüsüne bindi; yemin ederim ki burada kimse yoktu onun tanındığını asla göremeyecektim.)

Winslet'in masaya getirdiği güçlü yanlardan bazılarının – sette beni hiçbir şey durduramayan tavrının – yıllar önce kaçınılmaz olarak oluşturduğu savunmada yattığı açık. “Zaten büyük miktarda yargılama, zulüm ve tüm bu zorbalığa maruz kaldım” dedi. “İnsanlar bana şişman diyebilir. Bana ne istersen diyebilirsin. Ama kesinlikle şikayet ettiğimi, yaramazlık yaptığımı söyleyemezler. Sadece cesedimin üzerinden.” İtiraz etmek, özellikle de genç kadınlar için, itibarın zedelenmesini riske atmak anlamına geliyordu. “Eğer iktidardakiler dönüp, 'Aman Tanrım,' demeselerdi bunu nasıl yapacağımı bilemezdim. , Biliyorsun? o Winslet, “Yine o şikayetçi” dedi. “Bugün bile bunun başıma gelmesindense sessizce acı çekmeyi tercih ederim.”

Bir anne olarak Winslet için, bir zamanlar ünlülere mahsus olan kamusal vücudu utandırmanın, artık telefonu olan her genç kadının katlanmak zorunda olduğu bir sınav haline gelmesi özellikle dehşet verici. Yakın zamanda kızı Mia Threapleton ile birlikte İngiliz televizyonu için, ergenlik çağındaki çocuğunun dağılışını anlamaya çalışan bir anneyi konu alan “I Am Ruth” adlı doğaçlama bir film yaptı; Yatak odasının kapalı kapısının arkasında, telefonunun mahremiyetinde, Threapleton'ın karakteri, kendisinin paylaştığı ifşa edici görüntülere yanıt olarak sosyal medyada taciz ediliyor. “Ben Ruth'um”la Winslet bir “herkesin annesi” haline geldi ve bu da onu tamamen farklı türden etkileşimlere açtı. “Markete gidiyorum, sokakta yürüyormuş gibi her yere yürüyorum ve insanlar beni durduracak” dedi. Bir park bekçisi elini Winslet'in koluna koydu ve ağlamaya başladı; Winslet sezgisel olarak bunun “Ben Ruth'um” ile ilgili olduğunu biliyordu.

Winslet, rollerinde ve kendi yaşamında saflık rolünden şiddetli koruyucu rolüne kendinden emin bir şekilde geçiş yaptı. Roybal, Winslet'i Mare of Easttown ekibinin savunucusu olarak tanımladı; yöneticilere kendi taraflarında adaletsizlik olduğunu hissettiğinde kişisel olarak seslenen biri. “Mare” filminin çekimleri sırasında Winslet, o zamanlar 19 yaşında olan Angourie Rice'ın bir öpüşme sahnesini çektiği bir arabanın bagajında oturuyordu, böylece güvenli bir abla figürü olan Winslet kendisinden notları kişisel olarak kendisine iletebilirdi. Yönetmen radyodan geliyor.

Winslet, Mare'yi yarattığında kolayca erişebileceği onlarca yıllık duygusal deneyim biriktirmişti. “Başlangıçta” dedi, “duygusal alet çantamı karıştırdım ve aslında başıma gelen bir şeyi çıkardım.” Ama sonunda bu benim işime yaramadı. Sebebini bilmiyorum. Yaşlandıkça daha fazla hayat yaşarsınız; Bunu yaptığınızın farkına bile varmadan, duygusal araç kutusuna eklediğiniz daha fazla gerçek dünya deneyiminiz var. Ve dürüst olmak gerekirse, bazen yaşlandıkça duygular daha erişilebilir hale gelir çünkü sürekli yüzeyin altında fokurdamaya başlarlar – çünkü onlardan o kadar çok var ki.” Winslet'in senaryoları, yapması gereken duygusal izleri ortaya koyan notlarla doludur. başarmak.