Hüseyin Eroğlu: “Üst sıralarla puan manasında epeyce büyük bir fark yok”

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig gruplarından Samsunspor, geride kalan 9 haftada 3 galibiyet, 4 birliktelik ve 2 yenilgi alarak 6 maçta puan kaybı yaşadı. Kırmızı-beyazlılar, bu süreçte başkan Keçiörengücü ve Eyüpspor’un 5 puan gerisinde kalırken, 1 maç eksikleri bulunan Boluspor, Pendikspor ve Çaykur Rizespor üzere kadroların da gerisinde kalarak 8. sırada yer aldı. Teknik Yönetici Hüseyin Eroğlu, üst kümeyle ortalarında büyük bir puan farkı olmadığını belirterek, galibiyet serisi yakalayarak tırmanışa geçmek istediklerini tabir etti.

“Üst sıralarla puan manasında epeyce büyük bir fark yok”

Puan kayıplarını telafi etmeye çalışacaklarının altını çizen Eroğlu, “Sistem benim için fazlaca kıymetli. Bu işe oyuncu üzerinden değil, sistem üzerinden bakıyorum. Herkes buranın futbolcusuysa herkes bakılırsavini en yeterli biçimde yapacak. Son oynadığımız kupa maçı gruba moral manasında katkı sağladı. Birinci geldiğim gün; ‘sezon sonu şampiyon olacağız’ dedim. Bu sözümü yinelıyorum. Ligde puan kayıpları yaşadık. Baktığınızda üst sıralarla puan manasında fazlaca büyük bir fark yok. Benim olduğum 3 maçlık süreçte de puan kayıpları yaşadık ancak her maçı da alabilirdik. Talihsizlikler ve eksiklikler yaşadık. Önümüze bakmak zorundayız. Bir seri yakaladığımızda üste yanlışsız tırmanışa geçeceğiz” dedi.

“Teknik adam değişikliğinden daha sonra adaptasyon kolay olmuyor”

Bir adaptasyon süreci yaşadıklarını lisana getiren Hüseyin Eroğlu, “Antrenör, teknik adam değişikliğinden daha sonra sisteme, idmana, maça adaptasyon kolay olmuyor. Alandaki performansın daima artmasını isteyen bir teknik adamım. Bunu birinci iç saha maçında göstermiştik. Lig epey uzun maraton. İstikrarı yakaladığımızda ve oyuncularımızın ferdi performanslarını üste çektiğimizde oyun gücüyle bir arada tırmanışa geçeceğiz. Şu an adaptasyon süreci. Keşke oynadığımız 3 maçı da galip getirebilseydik lakin istediğimiz üzere de olmadı. Bundan daha sonraki her maça kazanmak için çıkıp, üste tutunmak istiyoruz” diye konuştu.

Eroğlu idaresinde Bandırmaspor deplasmanından golsüz birliktelikle ayrılan Samsunspor, alanında Gençlerbirliği’ni 2-0 yendikten daha sonra Altınordu’ya dış alanda 2-1 kaybetmişti. Karadeniz temsilcisi, pazar günü saat 19.00’da Boluspor’u konuk edecek.

Erdi Demir / SAMSUN (İHA)