Hüseyin Eroğlu: Oyuncularıma güveniyorum

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’de alt sıraları yakından ilgilendiren maçta Kocaelispor ile Altınordu, 2-2 birliktee kaldı. Bu kararın akabinde Körfez takımı 41 puanla 17., İzmir temsilcisi ise 42 puanla 15. sırada haftayı kapattı.

90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Altınordu Teknik Yöneticisi Hüseyin Eroğlu, “Öncelikle alt tarafta biroldukça ekibi ilgilendiren maçtı. Son haftalarda kimin muhtaçlığı var ise o kazanıyor. Keşke şampiyonlar belirli olmasaydı, play-off’ta da biroldukça grup garantilemeseydi. Bu ister istemez grubu olumsuz etkiliyor. Buraya gelirken ağır atmosfer olacağını biliyorduk. Emniyete teşekkür ediyorum. Bizi taraftarla bir arada getirdiler. Bize su attılar o denli geldik. Emniyet daha farklı ve süratli getirebilirdi. Bunun haricinde stat süper, seyirci evet grubu destekliyor. Sıkıntı koşullar olacağını biliyorduk fakat kadroma güveniyordum. Muhakkak bir noktadan daha sonra o seyirci baskısını kendi lehimize çevirip maça ortak olmamız gerekiyordu. Maça güzel başlayamadık. Coşkulu ve baskılı başlayan Kocaeli grubu vardı. Başka maçlarda bu baskıyı yapmamışlardı. izleyiciden aldığı coşkuyla bunu gerçekleştirdiler. Biz gerçek konum alamadığımız ve dönen topları alamadığımız için rakip 15-20 dakika tesirli göründü. daha sonrasındaki kısımda topa sahip olduğumuz, hamle teşebbüslerimizde net birkaç durumumuz vardı. Bir gol attık. Bir ele çarpan konumumuz vardı. Birinci yarı biterken kendi kusurumuzdan, uzaklaştıracağımız toptan kalemizde golü gördük” sözlerini kullandı.

“Seyirci vefat kalım maçı olarak görüyordu”

‘Pes etmeyen Altınordu vardı’ diyen Eroğlu, “Bu seyirci önünde ne olursa olsun oynamamız gerektiğini oyuncularımla paylaşıyordum. Son haftalarda yükselen saha içi performansımız fizikî ve taktiksel devam ediyor. İkinci yarı öne geçtik. Rakibin uzun toplarla geleceğini biliyorduk. 2-1 müdafaaya devam ederken kalecimiz hakemin el hareketinden dolayı yanılmışken golü yedik. Bu üzücü. bu biçimde bir golle birliktee bitmesi bizi üzüyor. Bu atmosferde, ağır seyirci baskısında sahiden epey fazla hissettiriyorlar kendilerini. Kocaeli bu durumda olmasaydı seyirci daha olumlu takviye verebilirlerdi. Bugün mevt kalım maçı olarak baktıkları için biraz da sinirliydiler. Alana her şey yağdı. Bize gelmedi lakin herkese gelebilirdi. birliktee bitti. Öbür ekiplerden gereksinimi olanlar kazanmış. Ülkemizde son haftalarda maalesef bu biçimde oluyor. Biz de kendi işimiz kendimiz bitirmek zorundayız. Balıkesir ve Bolu maçlarıyla bitireceğiz. Ligde kalacağımızı düşünüyorum. Oyuncularıma güveniyorum. Kocaelispor’a da muvaffakiyetler diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.