Göztepe Teknik Yöneticisi Turgay Altay: Bu kadarını ben de beklemiyordum

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında konuk olduğu Boluspor’a 1-0 mağlup olan Göztepe , 5 puanla 12. basamakta kaldı. Galibiyet hasreti 4 maça yükselen İzmir takımında teknik yönetici Turgay Altay, 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Önlerindeki maçları kazanarak olağan yerlerine hakikat gitmek istediklerini vurgulayan Altay, şu tabirleri kullandı:

”Aslında oyuna âlâ başladık ve istediğimiz tempoda gdolayıyorduk. Maçın hem birinci birebir vakitte ikinci devresinde Erzurum maçından daha sonra başlayan maçı bitirememe hali maalesef. Bu maçta da penaltı. Maçın ortasında ahenk problemimiz olduğu görülüyor. Genç bir kadroyuz ancak sonuç olarak 5 haftada 5 puan. Göztepe’nin olduğu yer burası olmamalı. hem de kalitemiz de bunu gerektirmiyor. O yüzden maçtan evvel de çalışmalar yapsak da maçı bitirmede sorun var.”

‘Bu kadarını ben de beklemiyordum’

”Deplasmanda da içeride de bu lig çaba ligi. O ortama girdikten daha sonra girdaptan çıkmanın yolu sorumluluk almak. Bu mevzuda dertliyiz. Sonuçta mazeret üretecek durumda değilim. Maçı kaybetmeyi hak etmedik lakin kazanmayı da hak etmedik. Hem kendi tıpkı vakitte grubum ismine özeleştiri yaparak önümüzdeki maçları kazanarak olağan yerimize gerçek gitmek istiyoruz. Zira kazanmak da kaybetmek de bir alışkanlık. Bu döngüyü kırmak zorundayız. Bunu yapmanın yolu da önümüzdeki birinci maçı kazanarak içeride ve dışarıda galibiyet serisine başlamamız lazım. Çok transfer oldu. Yeni ve genç bir kadro. vakit içinde oturacaktır fakat geçiş sürecinde de bu olağanın üzerinde bir puan kaybı. Bu kadarını ben de beklemiyordum. Sorumluluk bende. Gereken her neyse yapılacak.”