Gizli Zenginlik ve Çıplak Ayak: Güç Ardışık Olarak Nasıl Giyinir?

canvade

Yeni Üye
Styles masasının “Succession”da giyilen kıyafetlerle ilgili tartışmalarının takipçileri (bir dizi sosyal medya hesabının yanı sıra), hayranların karakterlerin hırkalarına, şapkalarına, ayakkabılarına, saatlerine ve ara sıra takip edilen ve analiz edilen talihsiz el çantalarına ne kadar takıntılı olduğunu bilirler. .

Gösteri Pazar günü finaline ulaşırken, Machiavellian şıklığının 21. yüzyıl versiyonunu yaratmaktan sorumlu ve istemeden gizli zenginlik moda türüne öncülük etmekten sorumlu Emmy adayı kostüm tasarımcısı Michelle Matland ile son bir check-in yapılması garanti edilmiş gibi görünüyor. Yeni bir dizinin setinde gerçekleştirilen aşağıdaki düzenlenmiş bir röportajda, “Trendeki Kız” ve “Amerika’daki Melekler” de dahil olmak üzere Bayan Matland, en eziyetli, aşağılık bazılarının kostümlerinden bahsetti. ve Life TV’deki zorlayıcı karakterler.

Geriye dönüp baktığınızda, bu gösterinin sizi nereye götüreceğini tahmin edebilir miydiniz?

asla yapmazsın Jesse Armstrong inanılmaz derecede parlak bir hikaye yazdı ama nereye gittiğini bildiğinden emin değilim. Ona hiç sormadım. Değişmeyen tek şey her karakterin gelişimiydi ve sezonlar ilerledikçe hikayeler ve tahmin edemeyeceğiniz bu içsel özellikler geliştireceklerdi.

Ve ortam çağdaş olduğundan ve karakterlerin gardıropları kostüm gibi görünmediğinden, bir tasarımcı için alışılmadık bir meydan okuma olmalı.

Wicked’i yapmadık ama kostümler. Karakterlere bir görünüm kazandıran kıyafetler, ama aynı zamanda kostümlerdir. Ben hikayenin sadece küçük bir parçasıyım ama benim işim bu karakterlerin niteliklerini vurgulamaya yardımcı olmak. Ve sonuç olarak, başlangıç olarak, nerede yaşadılar, üniversiteye nerede gittiler, nerede hazırlık okuluna gittiler? Bunlar her provada sorduğum sorular. Garsonluk oynaman umurumda değil. Sınır çizmiyoruz. Oyuncuların kimliklerinin doğrulanmasına yardımcı oluyoruz ve bu da onları izleyiciler için gerçek kılıyor.

Nasıl olur?

altında eğitim aldım [the five-time Oscar-winning costume designer] Ann Roth ve işi, oyuncuların karakterlerine giden yolu bulmalarına yardımcı olmaktır. Julie & Julia’yı çekerken, Meryl Streep tarihi bir ikon olan 1.8 metre boyundaki bu muhteşem kadını canlandırdı. Meryl prova için geldiğinde, Ann ona 7 inçlik topuklu ayakkabılar giydirdi ve tavrı hemen değişti. Çenesi ve omuzları hareket etti. Juliet oldu. “Gece Yarısı Kovboyu”nda Ann, Dustin Hoffman’ın ayakkabılarının topuklarını çıkararak o yürüyüşe çıkabildi.

Ama Julia Child gerçek bir insandı. Roy’lar kurgusaldır. Kostümler bizi başka türlü düşünmeye kandırıyor.

Katılmak isterdim ama alçakgönüllülüğüm buna izin vermiyor. İster bir yazar, ister bir aktör, bir kostüm tasarımcısı veya bir dekor ustası olsun, hikayeyi gerçeğe dönüştüren pek çok kişi var. Her zaman organik değildir, ancak esasen oyuncunun bir profil oluşturmasına ve role adım atmasına yardımcı olmak için oradasınız.

nereden başlıyorsun

Hep ayakkabılar. En alttan başlayın ve karakteri oradan geliştirin. Ayakkabılar, bir kişinin vücudundaki en önemli giysidir. Sana her şeyi anlatırlar. Sanki bir erkeğe aşık oldun ve sonra ayakkabıları gördün ve bunun yürümeyeceğini fark ettin.

Ayakkabıları hiç ölçtüğümden emin değilim. Ama hiç kimse Lukas Matsson’ın kostümlü olduğunu düşündüğüm çıplak ayaklarını gözden kaçırmadı.

Matsson karakterinin amacı, Roy’ların taklit ettiği her şeyle tezat oluşturmaktı. Para için duruyorlar. Refahı temsil ederler. Pozisyon ve duruşu temsil ederler. Süper havalı olduğunu düşündüğü için ayakkabı giymiyor. Bu eşsiz fenomen olarak öne çıkmaya çalışıyor. Eşofmanlı ve çıplak ayaklı para, kolsuz bluzlu para.

Bu kafa karıştırıcı bir resim. Tersine, Jeremy Strong, babası Logan’ın ölümünden sonra miras aldığı gücü kullanmaya başladığında Kendall Roy tasvirinde değişti.

Kostümleri hikaye anlatımını engellemeyecek şekilde kullanmakla ilgili. Kimsenin karakterlerin ne giydiğine dikkat etmesini beklemiyorum.

Şovun “sessiz lüks” trendini zorlama konusundaki kredisi göz önüne alındığında, bu pek iyi gitmedi.

Bence “gizli zenginlik” ya da her ne ise ona yönelik eğilim, birinin… coşkusundan kaynaklandı. Gerçek olup olmadığından pek emin değilim. Ancak iş kostüme gelince, bu dünyanın Nan Pierce’ları ile Roy’ları arasındaki farkı temsil etmek eğlenceli. Nan [the matriarch and head of a media conglomerate that rivals the Roy family’s Waystar Royco] eski paradır. Kesinlikle bilgi vermiyor [expletive] kıyafetler hakkında. Loro Piana’nın ne olduğunu bilmiyor. Ona para versen Brunello Cucinelli mağazasına gitmezdi. Cherry Jones, çizgili şey ve atkı ile Dadı olarak içeri girdiğinde, bahçıvanlıktan yeni dönmüş gibi görünüyor.

Kıyafeti, sınıfı için bir “anlatır”.

Pierce’lar en önde gelenlerdir. Roy’lar hemen aşağıda.

Kendall, sezon ilerledikçe daha az sıradan hale geldi.

Jeremy, bir karakterin kim olduğu konusunda her zaman çok bilgili olmuştur. O yaşıyor. Birçok oyuncu bunu biliyor ama bazıları nüansı daha iyi biliyor.

İkonik 625 dolarlık kaşmir Loro Piana top şapkası mı?

Bizim işimiz her zaman oyuncuların liderliğini takip etmek ve hikaye için neyin anlamlı olduğunu bulmaktır. Engellemek veya dikte etmek için orada değilim. Ve olay örgüsünün nereye gittiğini her zaman bilmiyorduk; Genelde herkes kadar ben de şaşırırım. Dün cenaze bölümünü izledim.

İyi kostümlere bir örnek, bir izleyicinin gösterideki bakanın gerçek olmadığını neredeyse hiç fark etmemesidir.

Bu kadar çok incelik içeren tüm bu inanılmaz büro araştırmalarını yapma fırsatının verilmesi harikaydı. Ve tedarikçiler bulmamız gerekiyordu. Bu şeyler için nereye gidiyorsun? Sanki Roma’da yaşamıyoruz.

Kendall için tek yapman gereken Madison Bulvarı’nda yürümekti.

Jeremy’nin giysiler konusunda çok bilgili olması harika. Ve ona gerçekten güvendim çünkü Kendall kalan son erkek.

Tutunmak. Bir spoiler uyarısı vermemiz gerekiyor mu?

Konuyla veya kimin devraldığıyla ilgili bir şey kastetmiyorum. Bunu sette olan ve her zaman kamera önünde son kalan oyuncu olarak söylüyorum. Oyuncuların karakterlerine, varlıklarına ve kıyafetlerine sahip olmaları gerekir.