Giray Bulak: Birinci yarıdaki oyunu kabullenemiyorum

Dogus

Aktif Üye
Spor Toto 1. Lig’in 20. haftasında konuk oldu Boluspor’a 1-0 mağlup olan Balıkesirspor’da teknik yönetici Giray Bulak, 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Boluspor’u galibiyetten dolayı tebrik eden Bulak, şu tabirleri kullandı:

‘Kazandığımız topları pasa çeviremedik’

”Boluspor’u tebrik ediyorum. Bize oranla daha yeterli oynadılar. Bilhassa birinci yarı oyuna epeyce âlâ başladılar. Biz fazlaca âlâ çalışmamıza karşın, epey da uygun bir maç oynadıktan daha sonra maalesef istediklerimizi yapamadık. Rakip hayli konum üretti. Pas yapamadık. Oyuna yeterli çıkamadık. Önde top tutamadık. Kazandığımız topları pasa çeviremedik. Birinci yarı rakibin ayağında oynanan bir oyun oldu. İkinci yarı hem oyunda birebir vakitte oyuncularda değişiklik yaptık. Oyunu elde tutmaya çalıştık. Birinci yarıya oranla daha yeterli oynadık. Çok önemli durum bulamadık lakin rakibi yeterli baskıladık. birlikteliği yakalayabilirdik.”

‘İlk yarıdaki oyunu kabullenemiyorum’

”Ama bunlar doğaldır. Genç oyuncuların oyun bilgisi her geçen gün gelişecek. Yediğimiz gol büsbütün oyuncu değişikliğinin niye olduğu goldü. Orada olmaması gereken oyuncuların orda olduğu bir yerden oldu. ötürüsıyla ona hazırlıksız yakalandık. Bir maç daha kaybettik. İkinci yarı bilhassa çaba âlâ. Oyun anlayışı uygun. Kazanma isteği yeterli. Ama birinci yarıdaki oyunu kabullenemiyorum. Oynadığımız haftaların en makûs süreci. Bunu bir tarafa bırakacağız ve Samsunspor maçına bakacağız” (İHA)