Gerçek hayattaki bir romantik komedinin konusu

canvade

Yeni Üye
Rober Lawrence, Shawna Rodrigues'i birkaç yıldır Phoenix, Oregon'daki Phoenix Lisesi'nde görüyordu, ancak Mayıs 1991'deki üçüncü yılına kadar dolabının başında oturup bir arkadaşıyla konuşurken ona yaklaşmadı. Bay Lawrence, önceki gece rüyasında Bayan Rodrigues'i gördüğünü ve bunu ona anlatmak istediğini söyledi.

Şu anda 49 yaşında olan Bay Lawrence'ın haberi olmadan, 47 yaşındaki Bayan Rodrigues uzun süredir onun “ateşli bir sporcu” olduğunu düşünüyordu.

Bayan Rodrigues, “O ve ben tanıştığımızda benim için kesinlikle bir flaş gelişme yaşandı” dedi. “Aynı bağlantıya sahip olduğunu hiç düşünmemiştim.”

Soyunma sohbeti, Bayan Rodrigues'in söylediğine göre romantik bir komedi gibi ya da kendi deyimiyle “balo kralı” ile “tiyatro ineği” gibi hissettiği kısa süreli bir lise aşkını ateşledi.

Birlikte geçirdikleri süre boyunca Bay Lawrence, onlar için The Cure'un ve Chris Isaak'ın “Wicked Game” şarkılarıyla dolu bir mixtape hazırladı. Ve çift, okul kamp gezisi sırasında tutkulu bir öpücük paylaştı.

Ancak Haziran 1991'de Bayan Rodrigues, annesinden onun yaz için güreş bursuyla uzakta olduğunu öğrendiğinde hem kalbinin kırıldığını hem de şaşkına döndüğünü söyledi.

Bay Lawrence, cep telefonları ve e-postaların çoğalması olmadan ikilinin irtibatının koptuğunu açıkladı. Bayan Rodrigues'in evindeki telesekretere bir mesaj bıraktığını, ancak Rodrigues'in mesajın kendisine ulaşmadığını söylediğini söyledi. Son yılında geri döndü ve ikisi beceriksizce birbirlerinden kaçındı.

Daha sonra Brown Üniversitesi'nde birinci sınıfa devam etti ve burada modern ABD tarihi alanında lisans derecesi aldı. Bayan Rodrigues, lisedeki ilk ve son yıllarını bitirmek için geri döndü.

İki yıl sonra Bayan Rodrigues, o zamanlar Kuzeydoğu Louisiana Üniversitesi olan üniversiteye hazırlanırken romantizm yeniden alevlendi ve sonunda burada sosyal hizmet alanında lisans derecesi aldı. Ayrıca Boston Üniversitesi'nden sosyal hizmet alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

İkisi Phoenix yakınlarındaki Eski Spagetti Fabrikasında akşam yemeğine gittiler ve burada Bayan Rodrigues romantizmi hissettiklerini söyledi ancak “ikimiz de birbirimizden korkuyorduk çünkü bu çok gerçek ve çok doğruydu.” “

Çift yeniden yollarını ayırdı ancak bu sefer birbirlerini tekrar görmeleri 25 yıl alacaktı. Bayan Rodrigues evlendi ve boşandı ve Washington, DC ve Durham, NH dahil olmak üzere çeşitli şehirlerde yaşadı. Medford, Oregon ve Portland, Oregon'da yaşayan Bay Lawrence hiç evlenmedi.

Daha sonra, Kasım 2018'de Bayan Rodrigues, Portland'daki evlerindeki aileyi ziyaret ederken memleketinin yakınındaki bir hırdavat mağazasındaydı. Yukarı baktığında Bay Lawrence'ın komşusuna yeni bir su ısıtıcısı almasına yardım ettiğini görünce şok oldu. Onu görmedi.

Ertesi gün, o sırada Medford'da yaşayan Bay Lawrence, yerel bir sandviç dükkanında Bayan Rodrigues'in küçük kız kardeşi Kricket Sturdevant ile tanıştı. (Bayan Rodrigues'in de bir ablası var.) “Konuşmanın sonunda 'Shawn'ı bir dahaki sefere gördüğünde ona numaramı ver' diye düşündüm” dedi.

Kısa bir süre sonra Bayan Rodrigues mesaj attı ve ikisi takılmaya başladı. Tatil boyunca ortak arkadaşlarıyla indirimli içki saatine ve yerel bir şarap imalathanesinde şarap tadımına katıldılar.

Bay Lawrence, Ocak 2019'da büyük bir romantik hamle daha yaptı. Bend, Oregon'da yeni bir ev satın almıştı ve o da onun yerleşmesine yardım etmek için gönüllü oldu.

Bayan Rodrigues, “Kutuları taşıma konusunda iyi olduğunu ve yardıma geleceğini söyledi” dedi. “Dolapları asmaya geldi.”

[Click here to binge read this week’s featured couples.]

Dolapları asıp boyayan iki kişi, Tayland yemeği sipariş etti, en sevdiği filmleri izledi ve geç saatlere kadar “her şey hakkında konuşarak” uyanık kaldı.

Bay Lawrence, “Ona onu bırakamayacağımı söyledim” dedi.

Ona, “Her zaman sendin,” dediğini hatırladı.

Üç ay sonra, Bend'deki Central Oregon Cerrahi Merkezi'nde cerrahi teknisyeni olan Bay Lawrence, Authentic Connections Podcast Network'ün kurucusu Bayan Rodrigues'in yanına taşındı. Ocak 2021'de evlenme teklif etti. Daha sonra bu lise mixtape'inden bir Spotify çalma listesi oluşturdular.

Çift, 27 Nisan'da Shady Cove, Oregon'da bulunan ve Bay Lawrence'ın Evrensel Yaşam Kilisesi tarafından bu olay için görevlendirilen yeğeni Caleb Lawrence tarafından yönetilen Riverhouse'da evlendi.

Bayan Rodrigues, düğün tarihinin anlamlı olduğunu söyledi. Bu aynı zamanda 27 sayısının, 27 yıl aradan sonra ilk öpüşme tarihi olan 27 Ocak 2019 da dahil olmak üzere onlarca yıllık ilişkilerindeki önemini gösteren bir palindromdur.

Bayan Rodrigues, çiftin gençken birbirlerine bağlanmamasından pişmanlık duymadığını söyledi. “İlişkimize bu yaşta ve bu aşamalarda asla yapamayacağımız kadar çok şey katıyoruz.”