Genç bekarlar neden flört uygulamalarına bağlanamıyor?

canvade

Yeni Üye
Alexa Valavicius 28 yaşında, bekar ve 2021 itibarıyla flört uygulamaları yok. Nasıl olur?

İnsanların profillerine göre iyi bir genel bakış elde etmenin zor olduğunu fark ettiğinde, bulunduğu iki platform olan Hinge ve Bumble'dan ayrıldı.

Chicago'da yaşayan yedinci sınıf öğretmeni Bayan Valavicius bir röportajda, “Ben bir kişinin enerjisinden çok etkilenen biriyim ve bunu bir uygulamada ölçmek çok zor” dedi.

Hiçbir zaman bir ilişkisi olmamasına rağmen hayatının aşkıyla ekran aracılığıyla tanışacağını düşünmüyor: “İdeal partnerimin boş zamanlarını uygulamalara harcamayan biri olduğunu düşünüyorum.”

Flört uygulaması yorgunluğu günümüzde genç bekarlar arasında yaygın. Yüz yüze tanışma etkinliklerinin popülaritesi ve bazı kullanıcıların kaydırmaya ara verme isteği, Z Kuşağı üyeleri arasında bir değişime işaret ediyor. Ve en büyük flört uygulaması şirketleri Match Group ve Bumble da bu yorgunluğu hissediyor. Her ikisi de zayıf satış büyümesi bildirdi ve işçileri işten çıkardı.

Ana sebep mi? Daha genç randevularla bağlantı kurmakta zorluk çekiyorsunuz.

TikTok, Reddit ve Instagram'da gençler flört platformlarını sevmemelerinin nedenlerini gizlemiyor: kaydırma işlemi artık fazla işlemsel ve doğal olmayan bir şey gibi gelmeye başlıyor. Flört uygulaması şirketlerine güvenmiyorlar ve sahte profillerden bıktılar. İletişim kültürüyle ilgilenmiyorlar. Diğer sosyal platformlar insanlarla tanışmak için daha iyidir; genellikle organik ve ücretsiz.

25 yaşındaki Deja Chanel, 2021'den beri başta Hinge olmak üzere flört uygulamalarını kullandığını söyledi. Tam zamanlı bir içerik yaratıcısı olduğu ve günün çoğunu Nashville'deki evinde çalıştığı için orada insanlarla tanışmanın zor olduğunu söyledi Real Life'a. Ocak ayında uygulamayı kalıcı olarak sildi.

Bayan Chanel, “Gerçekten ilgimi çeken kimseye gösterilmiyormuş gibi hissettim” dedi. Menteşe üzerinde ayrı bir besleme Sözde “göze çarpanlar” arasında zaman zaman ilgi duyduğu erkekler de vardı, ancak önce onlara daha fazla para ödemediği sürece onlarla iletişim kuramıyordu. Onlara dijital güller gönderin.

“Açıkçası Hinge'de benim de Hinge'de olmasını istediğim adamlar var beyaz Bunu istiyorum,” dedi. “Bunlar gerçek hayatta güvenebileceğim ve flört uygulamalarında bağlantı kurmak isteyeceğim erkekler ve onları bir ödeme duvarının arkasına saklıyorlar.”

Hayatında en az beş flört uygulaması randevusu almış olan Bayan Valavicius, “artık bekarlardan bu kadar çok kâr elde ettikleri için” uygulama şirketlerinin kullanıcılara aşk arayışlarında yardımcı olma konusunda çok az teşviki olduğuna inanıyor.

“Bence flört uygulamaları bir şeyler bulma konusunda çaresiz kalan insanlar içindir” dedi. “Bu, insanların flört uygulamalarında iyi şeyler bulamayacağı anlamına gelmiyor. Bunu yapan insanları tanıyorum. Ancak bu hızlı bir çözüm, özellikle de kendinizi yalnız ve yalıtılmış hissettiğinizde.”

Seattle'daki bir teknoloji şirketinde hesap yöneticisi olan Travis Chen, maç öncesinde çok fazla sahtekârlık anı yaşadıktan sonra flört uygulamalarından hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

25 yaşındaki Bay Chen bir telefon görüşmesinde, “Bu vakaların çoğunda insanlar sahteydi, gerçek bilgi vermiyorlardı, bir ekranın arkasına saklanıyorlardı” dedi.

“İnsanlar genellikle flört uygulamalarında en iyi fotoğraflarını sergiliyor veya istatistikleri hakkında yalan söylüyor ve bu, doğru bile olmayan bir kişilik yaratıyor” diye ekledi.

Pandemi başladığında 20'li yaşlarının başında olduğu göz önüne alındığında, flört uygulamasındaki yorgunluğunun diğer nedenleri olarak karantina kaygısını ve sosyalleşmek için internete aşırı güvenmeyi de belirtiyor. 2021'de flört uygulamalarından vazgeçtiğinden beri iş etkinliklerinde, mutlu saatlerde ve arkadaşlarının arkadaşlarıyla partilerde potansiyel randevularla tanışabiliyor.

Yakın zamanda yayınlanan bir TikTok videosunda İngiliz şarkıcı Yoshe Rose, uygulamalardaki pek çok kişinin aslında ciddi olmayan kişilerle çıktığı için kullanıcıların kayıplarını azaltmalarının daha iyi olacağını savundu. “Yarına kadar beklemeyin” dedi. “Bekleyip bir kişi daha bulmaya çalışmayın çünkü o kişi sizin kişiniz olabilir. Bugün silin. Derhal silin.”

“Geçersin, konuşmaya başlarsın. Cevaplarınız biraz titrek ama biliyorsunuz ki herkes her zaman telefonda konuşmuyor. Video klipte “Konuşmaya başlıyorsunuz, sohbet başlıyor ve sonra kişi size 'Ah, flört etmeye ayıracak fazla zamanım yok' diyor ama sen bir flört uygulamasındasın” dedi.

“Bu, bırakın çıkmak isteyeceğiniz birini bir yana, makul bir kişinin düşünce sürecine benziyor mu?” diye ekledi.

Flört uygulamalarını neredeyse on yıl boyunca aralıklı olarak kullandıktan sonra, flört uygulamalarıyla ilgili yaşadığım hayal kırıklığı iki yıl önce zirveye ulaştı. Konuşmalarım nadiren bir veya iki günden fazla sürmesi dışında, eşleşmelerim kısa sürede mektup arkadaşı gibi hissettim. Uygulamaları kullanmanın flört hayatıma emek veriyormuşum izlenimi verdiğini fark ettim, oysa gerçekte haftada birkaç saatimi 30 dakika boyunca kaydırarak ve ayrılarak geçiriyordum. Ve güvenim darbe aldı.

Şaşırtıcı bir şekilde 2022 sonbaharında uygulamaları bıraktığımdan beri flört hayatımın daha hareketli olduğunu fark ediyorum. Seni tanıma seçeneği olarak bunları ortadan kaldırdığımı bilmek beni bir kafede, kitapçıda ya da ev partisinde bir yabancıyla konuşmaya daha yatkın hale getirdi.

İnsanlar flört uygulamalarını bırakıyor olabilir ama sonsuza kadar değil. Queens'li 23 yaşındaki moda perakendecisi Clay Lute, “kaydırma yorgunluğu” nedeniyle uygulamalara yaklaşık bir yıl ara verdikten sonra bir ay önce Hinge'i yeniden indirdi. Sürecin “bir video oyunu gibi” hissetmeye başladığını söyledi. Ama artık yaz yaklaştığı için bu sefer farklı olup olmayacağını görmek istiyor.

“Temmuz ayına kadar görülecek bir şey kalmazsa muhtemelen bir yıl daha izin alacağım” dedi. “Bunun gerçekten yılın yalnızca üç veya dört ayında deneyebileceğim bir şey olduğunu düşünüyorum.”

İçerik yaratıcısı Bayan Chanel, gerçek hayatta yeni insanlarla tanışmanın kolay olmadığını ancak Instagram ve TikTok gibi sosyal medya uygulamalarından insanlarla bağlantı kurduktan sonra randevular aldığını söyledi.

“Yıl genç, bu yüzden iyimser kalıyorum” dedi. “Kendimi ortaya koymaya devam edersem, sosyal medya öncesi eski günlerde olduğu gibi doğal bir şekilde biriyle tanışabileceğimi hissediyorum.”

Ve vahşi doğada karşılaşmalar nadir olsa da, bu yıl en az bir buluşmaya yol açan bir buluşma yaşadığını söyledi.

“Onunla Kroger'de karşılaştım.”

Düşüncelerinizi iletin, Hikayeler ve ipuçları Thirdwheel@Haber adresinde.