Frieze Los Angeles Sanat Fuarı tamamen partilerle ilgili

canvade

Yeni Üye
James Corden, “Frieze'in muhteşem olduğunu düşünüyorum” dedi. “Los Angeles'ta kimse bunun ne olduğunu bile anlamadan ben Londra'daydım.”

Los Angeles'ta salı günüydü ve şu anda Londra'da yaşayan eski gece sunucusu Bay Corden, Interscope Records'un kurucu ortağı ve Beats Electronics'in eski yöneticisi Jimmy Iovine'in Holmby Hills'teki evinde duruyordu. Bay Iovine ve Dr.'nin ev sahipliği yaptığı sanat müzayedesi için yaklaşık 225 kişi toplanmıştı. Dre ve Sotheby's tarafından organize edildi.

Etkinlik, Santa Monica Havalimanı'nda düzenlenen dört günlük çağdaş sanat fuarı Frieze Los Angeles'ta sonuçlanan bir haftalık sanat konuşmaları, sergiler ve akşam yemeklerinin bir parçasıydı.

Frieze 2003 yılında Londra'da başladı ve o zamandan beri New York City, Los Angeles ve Seul'e yayıldı. (Geçen yıl, Frieze ayrıca mevcut iki sanat fuarını da satın aldı: Expo Chicago ve Manhattan'daki Armory Show.)

Bu, Frieze'in Los Angeles'taki beşinci yılıydı ve Bay Corden'in belirttiği gibi, etkinlik Batı Yakası'nda ivme kazanıyor. Frieze'in genel müdürü Simon Fox, kutlamaların boyutunun geçen yıla göre iki kat arttığını tahmin ediyor. Fuar çevresinde şehirde 150'nin üzerinde farklı etkinlik saydığımızı düşünüyorum” dedi. “Şehir patlıyor.”

Bu yılki Frieze Haftası, gayri resmi olarak bilindiği üzere, Los Angeles'ın geçtiğimiz yıl yeni galeriler ve yeni yer değiştiren sanatçılar tarafından desteklenen gelişen sanat ortamı için heyecan verici bir ana denk geliyor.

Frieze Week, tüm sanatçıların ve galerilerin bir araya gelip kutlama yapacağı merkezi bir buluşma noktası olan bir açılma partisi işlevi görüyor.

Bay Corden'ın katıldığı etkinlik, Bay Iovine'in garajdan dönüştürülmüş kapalı paten pistinde gerçekleştirildi. Duvarda Mary J. Blige, Snoop Dogg ve Bono'nun da aralarında bulunduğu arkadaşlarının duvar portreleri vardı.

Bay Iovine alan hakkında “Burada paten partilerimiz var” dedi. Geçen ay Super Bowl devre arası gösterisinde yeteneklerini sergileyen Usher müdavimlerden biri: “Burada yüzlerce kez kaymış.” Dr. Dre'nin cin suyu konserve kokteylleri.

Amaç, ev sahiplerinin kar amacı gütmeyen kuruluşu olan ve öğrencilere sanat ve tasarım, işletme, teknoloji, mühendislik ve bilgisayar bilimleri becerilerini öğretmek için devlet lisesi müfredatını yeniden tasarlayan Iovine ve Young Center için para toplamaktı. Müzayede evine göre Sotheby's, aralarında Reggie Burrows Hodges, Ann Craven ve Ed Ruscha'nın da bulunduğu sanatçıların 11 çağdaş eserinin satışını düzenledi ve bu satış 2,5 milyon dolara ulaştı.

Benny Blanco'nun gözü 15″ x 11″ Noah Davis'teydi. Plak yapımcısı Bay Blanco, “Küçük olduğunu biliyorum ama bu benim” dedi. “İyi bir günde 5-5 yaşlarındayım.”

Katie Couric, sanat eseri için oradayken – “Ben ona bakmaktan gerçekten keyif alan türden bir insanım” – orada da güzel vakit geçirdiğini söyledi. Gülerek, “Frieze, pek çok muhteşem insanı görmek ve parti yapmak için gerçekten eğlenceli bir bahane” dedi. “Mümkün olduğu kadar çok şeye davet edilmeye çalışıyorum. Lütfen onlara e-posta adresimi verin.”

Dr. Dre eli boş ayrıldı. “Bir keresinde kendi teklifimi teklif ettim ve daha yüksek teklif aldım, ama biliyorsunuz, her şey yolunda” dedi. “Sadece şaka yapıyorum.”

Akşam, Dr. Uçaktan yeni inen ve inanılmaz derecede jetlag yaşayan Dre ve Bay Corden şarkı söyleyip dans ettiler.

Parti, Sotheby'nin Frieze Los Angeles'a giden ilk büyük etkinliğiydi ve katılan tek marka bu değil. Maestro Dobel Tequila, sanat fuarında tasarımcı Marissa Naval imzalı özel bir bar ve sanatçı Javier Reyes imzalı halılarla Oaxacan'dan ilham alan bir salon yarattı.

Latin Amerikalı sanatçıları ve yaratıcıları destekleyen markanın sanat platformunun kreatif direktörü Alejandra Martínez, “Sanatı keşfetmeye gelen ancak tekila için kalan misafirlerle sık sık karşılaştık” dedi. Aslında fuarın açılış gününde akan margaritalar ve eski moda Oaxacan kokteylleri vardı.

Frieze'in sponsorlarından biri olan Ruinart, Santa Monica'daki sahil oteli Shutters on the Beach'te, sanatçı Andrea Bowers'ın kurdeleleri takan konukların çeşitli şampanya türlerini tattığı dört çeşitli bir akşam yemeğine ev sahipliği yaptı. BMW, Cuma günü Hammer Müzesi'nde düzenlenen canlı müzik partisi Frieze Music'e sponsor oluyor. (“Bunu burada ilk kez yapıyoruz,” dedi Bay Fox, Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'ne bağlı müze hakkında: “Genç kalabalığın ilgisini çekiyor.”)

Perşembe günkü Frieze Los Angeles açılışı Jessica Biel, Leonardo DiCaprio, Robert Downey Jr., Tobey Maguire, Rob Lowe, Luke Wilson ve Owen Wilson gibi ünlülerin ilgisini çekti. Ancak Frieze Haftası, Pazartesi akşamı Los Angeles'ın Pacific Palisades mahallesindeki Malibu kıyısındaki bir sanat müzesi olan Getty Villa'da gayri resmi olarak başladı.

Etkinlik, müzenin yivli sütunlarla kaplı ve Roma antikalarıyla dolu ünlü avlusunda şampanya resepsiyonuyla başladı. Aralarında Lauren Halsey gibi sanatçıların, Ric Whitney gibi zengin koleksiyoncuların ve Rocky Barnes ile Balthazar Getty gibi lezzet ustalarının da bulunduğu konuklar, koreografisini Benjamin Millepied'in yaptığı dramatik bale gösterisini izlemeden önce atıştırmalıklar ve peynir tabaklarıyla yemek yediler.

Bazı konuklar galerilere girip MS 125 civarında yaratılan Herkül heykeli gibi başyapıtlara hayran kaldılar. Yağmur molalarında bakımlı, ışıklı bahçelerde gezindiler.

Kamuya açık sanat projeleri üreten kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Art Production Fund'ın genel müdürü Casey Fremont, “Bu Los Angeles için gösteriş yapmak için gerçekten heyecan verici bir fırsat” dedi. “Los Angeles'taki sanat dünyası yükselişte. Sanatçılar buraya taşınıyor, galeriler Los Angeles'a geliyor.”

Ailesi müzenin sahibi olan aktör, müzisyen ve sanat patronu Bay Getty, eşi, moda tasarımcısı Rosetta Millington ve beş çocuğundan birkaçıyla birlikte oradaydı. “Burada partiler her zaman eğlencelidir çünkü bunlar bir aile meselesidir, ancak Los Angeles'ın giderek sanatın ciddiye alındığı bir yer haline gelmesini seviyorum.”

“İnsanlar Los Angeles'la dalga geçerdi çünkü hepsi spreyle bronzlaşma ve film konuşmalarından ibaretti” diye ekledi. “Ama şu kültüre, yemeğe, sanata, müziğe ve modaya bakın. LA artık New York'un küçük kardeşi değil. Kendi ayakları üzerinde duruyor” dedi.

Los Angeles County Sanat Müzesi'nin genel müdürü ve yöneticisi Michael Govan, yeni gelenlerin Frieze Haftası sırasında neler yapacaklarını görmekten heyecan duyduğunu söyledi. “Her şeyden gerçekten çok mutluyum” dedi gülerek. “Yeni bir şey keşfetmeyi umuyorum. Şaşıracağım.”

Larry Gagosian'ın yanında çırak olarak çalışan ve şu anda Manhattan'da A Hug From the Art World adlı kendi galerisini işleten Adam Cohen, LA Frieze Week'in bu kadar uluslararası bir takipçi çekmesinin nedenlerinden birinin de hava durumu olduğunu söyledi. “İnsanların Şubat ayında Los Angeles'a gelmeyi sevdiğini düşünüyorum.”

Los Angeles bu kış ortalamanın üzerinde yağmur yağmasına rağmen Çarşamba günü hava sonunda sıcak ve güneşli oldu ve hem yerel halk hem de ziyaretçiler kutlamaya hazırdı.

Bazıları, David Zwirner galerisinin 1930'lardan kalma iki eski malzeme deposundaki yeni konumunun sonundaki yenilikçi bir İtalyan restoranında bir partiye ev sahipliği yaptığı Melrose Hill'e gitti. Sanatçılar ve koleksiyoncular gece boyunca doğal şarap içmek ve biftek, arancini ve focaccia tabaklarıyla ziyafet çekmek için uğradılar.

Lana Del Rey, Jwan Yosef, David Dobrik, Zachary Quinto ve Beyoncé'nin Vogue kapağıyla tanınan fotoğrafçı Tyler Mitchell, Serpentine Americas Foundation'ın Matthew Orr ve Sybil Robson'un mülkünde öfke nöbeti geçirdiği Batı Hollywood'a doğru yola çıktı. Walmart'ın Walton ailesinden Amerikalı film yapımcısı Orr'u attı. Yüzlerce konuk, şehrin panoramik manzarası eşliğinde havuzun etrafında DJ'in melodileri eşliğinde dans etti. Diğerleri ise birçok bardan birinin kurulduğu havuz evinde buluştu.

Gece yarısı civarında, ertesi gün sanat fuarı başlamadan önce kalabalık dinlenmek üzere dağıldı.

Dışarı çıkarken bir misafirin şöyle bağırdığı duyuldu: “Bu gece dört partiye gittim. Los Angeles'ta bu asla olmaz.”