Evrensel merhem yok

canvade

Yeni Üye
Çocuklarım ve ben New York şehrinin en gözde mekanlarını ziyaret ediyorduk, bu yüzden doğal olarak yolculuğumuza SoHo’daki Glossier amiral mağazasında başladık.

bu mağaza değil bilgisayara kaydet Solgun ve susuz kalmış kitlelere Futuredew yağ serumu hibrit ve pürüzsüz yanak tonu Cloud Paint’i getirmek için savaşan birkaç cesur azınlığın onuruna ulusal bir anıt bile dikildi. 2014’ten beri neme ve parlaklığa sadık kalanlar, Balm Dotcom evrensel merhem ve Boy Brow besleyici pomatına saygılarını sunmak için kutsal bir yer arıyorlar. Bunlar ve diğer 20 küçük parça, Glossier’in misyonunun kalbindeki yüce amacı somutlaştıran, yumuşak pembe ışıkla yıkanan 3.200 metrekarelik minimalist beyaz alanın keyfini çıkarıyor:

Glossier’de gerçek hayattan ilham alan ürünler üretiyoruz. Güzelliğin eğlenmek, özgürlüğü kutlamak ve var olmakla ilgili olduğuna inanıyoruz çünkü güzellik yolculuğunuzun neresinde olursanız olun – İYİ GÖRÜNÜNÜZ.

Glossier amiral mağazasındaki ayna bir söz söylemek istiyor.

Çocuklarım beni buraya özgürlüğü kutlamak için götürseler de, kişisel güzellik yolculuğum, çirkin kırmızı lekelerin ve kavrulmuş dudakların bitkisel, tereyağlı nemin yerini aldığı bir arka sokakta durmuş gibi görünüyor. Ultralip’i test etmek için bir genç sürüsünün içinden geçiyorum coupe, “kan turuncusu bir kırmızı” olarak tanımlandı. Glossier web sitesi, bu ruju giymenin “tereyağlı yumuşak kaşmir favori koşu pantolonu giymek” gibi hissettirdiğini iddia ediyor. Ancak bu geç salgın koşullarında pamuklu çubukla uygulamak, daha çok bir biyolojik silah laboratuvarında kurulmuş bir büfe masasından yemek yemek gibi geliyor.

Mucizevi bir şekilde kendimi taze yüzlü bir gence dönüştürmeyi umuyorum ama aynada açıklanamaz bir şekilde neon-turuncu dudakları olan buruşuk yaşlı bir kadın görüyorum.

“Aman Tanrım,” diye mırıldandım. Kaşlarımdan biri çok uzun – konuşuyoruz Ernest Borgnine uzun. Şimdi çılgınca kıkırdıyorum. Her tarafım, aynanın karşısında sırasını beklemekte güçlük çeken nemli çocuklarla çevrili.

Tüm Glossier serisinin küçük bir taşıma çantasına kolayca sığabileceğini unutun. Bu çocukların çoğunun bu ürünleri çevrimiçi olarak birçok kez satın aldığını unutun. Hakkında Ürünleri doğal ortamlarında görünyumuşak pembe ışıkta vaftiz edilmiş, parlak pembe tulumlu hanımlar ellerinde tabletlerle devriye geziyor, her biri bize yardım etmeye hazır daha çok eğlen Ve daha mevcut ol.

Doğum günüm için bir tüp Balm Dotcom alıyorum. Yan tarafında “STOKTA TUTULMADI” yazan küçük bir çıkartma var. Bir tüp daha alacağım. HEPSİ SATILDI.

Sunulan yaklaşık 20 ürünün çoğu SATILDI.

Bu eksikliğin sonucu, kalan birkaç kişiye hediyeler verilmesidir. Stokta var Değerlilik ve gereklilik dokunuşuyla öğeler. Büyük kızım, şu anda mevcut olan tek koku olan bir tüp Lavender Balm Dotcom’u seçiyor. Ne kadar şaşırdık lavanta kokuyor. Lavanta kokusu, 1987’den kalma eski bir Glade halı kutusuna ve oda deodorant spreyine takılıp dumanı size çarpana kadar ciğerlerinize üflemek gibi neredeyse mucizevi bir his verir.

Cep telefonumu arıyorum ve internetten Glossier mağazasını arıyorum. Her ürün stokta. Tüm Glossiers serisi için bugün daha sonra Sephora’ya göz atın. Bu tedarik zinciri krizi, Soho’da bu ürünleri ve insan çabasına büyük katkılarını kutlamaya adanmış 3.200 metrekarelik birinci sınıf gayrimenkul ile sınırlı görünüyor.

Farkında olmadan, hafifletici bir boşluğun ortasına düştük, bir serum çölü. Birkaç dakika önce sadece bir tık uzakta olan ürünlere artık erişilemiyor. Farkına varma, bir genç yüzden diğerine yayılır: Orada hayır evrensel merhemler! Hayat kısa, acımasız ve şeffaf, karıştırılabilir göz renginin parıldayan tülleri çok az ve çok uzak!

Bir zamanlar genç bir iyimserliğin pembe parıltısıyla parıldayan şey, şimdi solmakta olan bir kalbin soluk pembesine büründü, devam edemiyor, görünmez, esnek örtünün insanın elinden tek, kısacık bir anda yırtılabileceğini biliyor.

Belki de Glossier Ulusal Anıtı zekice tam da bu amaç için tasarlandı – giren herkeste panik ve kayıp duyguları uyandırmak. Bu parıldayan özgürlük ışığı tarafından çekilen ziyaretçiler, kısa sürede kavrulmuş deri ve çatlamış dirseklerin günün emri olduğu arkaik bir dünyaya çekilir. Stokta olmayan her çıkartmayla birlikte, genç kalpler acı gerçekle mücadele etmek zorunda: güzellik, Olumsuz Orta Çağ’da eğlence hakkında. Haçlı Seferleri sırasında ıslak kalmak için, yumruları komşunun çamurlu tarlasından toplamak gerekiyordu. kana susamış köpekleri tarafından hırpalanır. 1845’te İrlanda’daki kıtlık sırasında orada olmak büyük bir zorluktu. Sanayileşmeden birkaç yüzyıl önce, güzellik yolculuğunuz esas olarak gutlu ayakları soğuk bir akıntıya batırmaktan, nasırlı dirseklerin üzerinden kaba bir taşı sürüklemekten veya vaktinden önce ağarmış şakaklara domuz yağı sürmekten ibaretti. Ve eğer bir şekilde yönetirsen İYİ GÖRÜNMEK İÇİNsadece bu seninle evlendi senden 20 yaş büyük, yakındaki bir köyde yaşayan ve boş zamanlarını duvara balta atarak geçiren zengin yaşlı kasap. Hayat ne teşvik edici ne de heyecan vericiydi Hala Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir!

Hiç bitmeyen ışıltının bu aşırı ısınmış çağının tam aksine, insan varoluşu uzun süredir fedakarlık ve kuraklık, yağmalama ve ıstırap, istenmeyen vücut tüyleri ve kontrol edilemeyen kurdeşenlerden biri olmuştur!

Glossier’den çıkarken küçük kızım, “Şimdi en önemli Lego mağazasına gidelim,” diyor. “Yine de dışarıda bir yılan olabilir.”

Heather Havrilesky, Substack tavsiye sütununu Polly’ye Sor’u yazıyor ve en son Foreverland anı kitabı olmak üzere dört kitabın yazarı.